Ana Sayfa / GÜNDEM / 1 mayıs Bayramında çıplak protesto

1 mayıs Bayramında çıplak protesto

İzmir Kordon’daki olaysız geçen 1 Mayıs kutlamalarında ilginç bir olay yaşandı. Polisin arama noktasında giysilerini çıkartan kızlı erkekli gruba yönelik polis gözaltı işlemlerine başladı. Polisin, soyunan üç erkek ve iki kadın göstericiden, erkek olan F.K.’yı gözaltına aldığı açıklandı. Protestoculara Ahlak Büro Amirliği’nde “teşhircilik” suçundan ifadesi alındığı belirtildi.

İzmir’de yaşanan 1 Mayıs kutlamalarında, kendilerini “Anarşist” olarak isimlendiren grup üyeleri, 1. Kordon’daki Orduevi önünde oluşturulan arama noktasına geldiklerinde, erkekler soyunup, iç çamaşırlarıyla kalmış, gruptaki kadınlar ise belden yukarısındaki giysi ve sutyenlerini çıkartarak çıplak olarak eylemlerini sürdürmeye devame etmişlerdi. Gruptaki erkek ve kadınlar, arama noktasından bu şekilde geçtikten sonra giysilerini giyip mitinge devam etmişti.

POLİSİN İLK GÖZALTISI ERKEK GÖSTERİCİYE OLDU

Hem polisleri, hem de kutlamaya katılanlara ilginç anlar yaşatan grup üyelerinden birisi, Ankara ve İstanbul’daki patlamalarda can güvenliğini sağlayamayan polislerin, bedenlerine dokunmaması için böyle bir yönteme başvurduklarını gerekçe olarak göstermişti. İlginç protesto sırasında müdahalede bulunmayan İzmir emniyeti, “Anarşistler” grubuna yönelik çalışma başlatıı. Bu anlarda elde edilen görüntülerini incelemeye alan polis, üç kadın göstericiden ikisinin sütyenlerini tamamen çıkartıp üstsüz kaldığını, bir kadının sutyeniyle protestosuna devam ettiğini belirledi. Erkeklerden ise 3’ünün iç çamaşırlarıyla, 3’ünün de belden yukarıdaki tişörtlerini çıkartıp geçtiği kameralar ile tespit edildi.

Polis, göstericilerden 2 kadın ve 3 erkeği gözaltına almak için arama çalışmalarına başladı. Kimliği belirlenen protestoculardan ilk olarak erkek olan F.K., gözaltına alınarak Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği’ne götürüdü. F.K.’ya “teşhircilik” suçundan işlem yapılacağı belirtildi. F.K.’nın ifadesindenonra ise savcının talimatıyla serbest bırakılacağı, evraklarının ikmalen adliyeye gönderileceği açıklandı. Bu arada 2’si kadın 4 protestocunun da, aynı şekilde gözaltına alınacakları söylendi.

İlginizi Çekebilir

İzmir’de Güvenlik Güçlerimiz Öğretmenlere Terör Operasyonu Düzenledi

Bölücü terör örgütü PKK’ya yönelik düzenlenen geniş kapsamlı operasyonları boykot etme amaçlı olarak derslere girmeyen …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir