Ana Sayfa / GÜNDEM / 13 FETÖCÜ TOPLANTIDAYKEN SUÇÜSTÜ YAKAYI ELEVERDİ!

13 FETÖCÜ TOPLANTIDAYKEN SUÇÜSTÜ YAKAYI ELEVERDİ!

Çanakkale’de FETÖ/PYD soruşturması kapsamında yapılan baskında içeride bulunan kişiler FETÖ/PYD suçlusu olalrak gözlatına alındı.

Çanakkale’de Fetullahçı Terör Örgütü Yapılanması’na karşı sürdürülen soruşturmalarda ve baskınlar kapsamında yurtdışına seyehat etmek üzere bulunan 2 FETÖ/PYD suçlusunun da aralarında bulunduğu 13 kişi suçüstü yakayı eleverdi.

Evde yapılan aramalar ve yapılan soruşturmalar neticesinde evin içinde bulunan 13 FETÖ/PYD suçlusunun evinde 2 adet yeşil pasaport ve her birinin de ceplerinde gizli haberleşme için kullandıkları 1’er dolar ile toplamda 9 bin TL ele geçirildi ve aynı zamanda ele geçirilen bilgisayarda örgüt içi gizli yazışma programı ele geçirildi.
Bu durumu gören vatandaşlar yakalanan darbecilere hak ettiği tepkiyi göstererek üzerlerine yürüdü. Bu kanlı darbe girişimi vatandaşlar ve Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan tarafından engellenirken yapılan soruşturmalar ve baskınlar son hız devam etmekte. Bununla beraber göz altına alınan 13 kişi sağlık kontrolünden geçtikten sonra Çanakkale İl Emniyet Müdürlüğüne ifadeleri alınmak üzere götürüldü.

İlginizi Çekebilir

ÇORLU’DAN KALKIŞ YAPAN EĞİTİM UÇAĞI DÜŞTÜ

Tekirdağ’da yer alan Çorlu İlçesi’nden eğitim amacı ile kalkış yapan ve havalanan Tarkim uçuş okuluna …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir