Ana Sayfa / EĞİTİM / 15 Bini Aşkın Devlet Görevlisi Alınacak

15 Bini Aşkın Devlet Görevlisi Alınacak

15 Temmuz darbe girişimi sebebiyle birçok devlet görevlisi tutuklanmıştı. Tutuklamalar halen de devam ederken, Sağlık Bakanlığı tutuklanan kişilerin yerine gelecek yeni görevlilere müjdeler verdi;

2016 yılında gerçekleşen kanlı darbe girişiminin ardından on binlerce kamu görevlisinin görevine son verilmişti. FETÖ ile bağlantısı bulunan her türlü kurum, kuruluş ve kişilerin mal varlıklarına el konulup, yetkili kişilerin ise tutuklanmasının ardından devlet memuru olacak kişilere gün yüzü doğdu diyebiliriz. Birçok kişinin hainlerin yerine atanarak daha hayırlı işlere vesile olacağı belirtildi. Sağlık Bakanlığının yaptığı açıklamaya göre ise 2016 yılının sonuna kadar 15 bin sağlık personeli alınacak. Yaklaşık 6 bin personel için ilan vereceklerini açıklayan Sağlık Bakanı Akdağ, 4.500 kadar kişiye de maliye alanında ihtiyaç duyulduğu belirtildi.

En Çok İhtiyaç Duyulan Devlet Görevlileri Sağlık’tan!

On binlerce devlet görevlisinin görevden açığa alınmasının ardından, sağlık alanında çalışan kişilere ihtiyaç duyulduğunu belirten Sağlık Bakanı, en çok hemşire ve ebe alımının yapıldığını belirtti. Aynı zamanda fizyoterapist ve psikologa da ihtiyaç duyduklarını belirten Sağlık Bakanı, alımların yakında gerçekleşeceğini belirtti. 15 bine kadar yapılacak atamanın, 6 bininin yıl sonuna kadar süreceği belirtildi.

İlginizi Çekebilir

Recep Tayyip Erdoğan En Büyük Sızıntının Eğitim de Olduğunu Belirtti

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Türkiye’den birer bire birer temizlenen FETÖ’cü hainlere gereken ders veriliyor. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir