Ana Sayfa / YAŞAM / 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMININ 94. YILINI KUTLUYORUZ

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMININ 94. YILINI KUTLUYORUZ

30 Ağustos zafer bayramı, Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığında Dumlupınar’da kazanılan Büyük Taarruz zaferinin kutlanılmasıdır. Bu büyük şanlı zaferin kazanılmasında büyük rol oynayan Başkumandan Mustafa Kemal Atatürk olduğu için Başkumandan Zaferi adıyla da kutlanır.

30 Ağustos zaferi milletin gaflete düşmemesi, gerektiği zaman vatan için canını bile tereddüt etmeden veren şanlı askerleri sembolize eden ve yaşadığımız her toprağın kanla alındığını bir kere daha hatırlatan önemli bir zaferdir.

İLK TÖREN ANITKABİR’DE YAPILDI!

30 Ağustos Zafer Bayramı Başkumandan Mustafa Kemal Atatürk’ün mezarı bulunan Anıtkabir’de yapıldı. Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da dahil olmak üzere bütün devlet yetkilileri katıldı ve 1 dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.

Mustafa Kemal Atatürk sahip olduğu askeri dehasıyla, ileri görüşlülüğüyle, sahip olduğu bilgi birikimiyle bizlere her zaman yol gösterici olmuştur. Bu günde onun sayesinde kurulan bu devletin topraklarında yaşamaktayız. Bize bağımsızlığımızı karşılıksız şartsız hediye eden yüce komutan Mustafa Kemal Atatürk hiçbir zaman tarih sayfalarından silinmeyecektir.

İlginizi Çekebilir

Bağcılar’da mаskеli bir sаldırgаn 2 çocuğun üzerine kurşun yağdırdı!

İstanbul Bağcılar’da mаskеli bir sаldırgаn bаkkаl dükkanına girerek 16 ve 13 yаşlаrındаki iki kаrdеşin üzerine …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir