Ana Sayfa / GÜNDEM / ABD ile Rusya Arasında Suriye Konusundaki Gerilim Adeta Tavan Yaptı

ABD ile Rusya Arasında Suriye Konusundaki Gerilim Adeta Tavan Yaptı

Suriye’de ki iç savaşın olmasında rol oynayan devletler oldukça karanlık. Hangi devletlerin Suriye’de ne tür planlar yaptığı ise herkes tarafından bilinmesi gereken ve de herkes tarafından da merak edilen bir konu;
Rusya’nın ve de Amerika’nın Suriye konusunda ki düşünceleri, aradaki ilişkileri bir hayli bozmuş durumda. Rusya Suriye’nin Halep kentine düzenlediği hava saldırılarına son hız devam ediyor. Asker, çocuk ve yaşlı ayrımı yapmadan oradaki vatandaşları katleden Rusya’ya Amerika Birleşik Devletleri’nden büyük tepki geldi. Bu büyük tepkinin sebebinin Amerika Birleşik Devletlerinin prensiplerinin, Rusya çıkarlarına ters düşmesinden olduğu belirtildi. Rusya ise Amerika Birleşik Devletleri tarafından gelen tepkiye sert bir cevap vererek yanıtladı. Rusya’nın kendi prensiplerinin olduğu ve de bu sebeple de Amerika Birleşik Devletleri ile ters düşüldüğü belirtilirken, Amerika Rusya’nın verdiği yanıta sert bir tepki vererek yeniden yanıt verdi. Suriye’nin Halep bölgesine yönelik Rus uçakları tarafından gelen saldırıların bir an önce durdurulması gerektiğini öne süren Amerika Birleşik Devletleri, eğer bu yağmalama süreci eğer sürmeye devam ederse Rusya ile bütün ekonomik ve de siyasi bağlantıların bitirileceği belirtildi. Bu bombalamanın bitmemesi üzerine Rusya ile bütün temasların askıya alınacağını belirten Amerika Birleşik Devletleri Dış İşleri Bakanı, bu zulüm niteliğindeki saldırıların devam etmesi halinde Rusya ile olan bütün ikili ilişkilerin sona erdirileceği belirtildi.

Rusya’nın Halep’te ki Katliamlarını Eleştiren Amerika, Bu Zulme Dur Dedi

Bir süredir Suriye’nin Halep kentinde kendi emelleri için oradaki bütün vatandaşları katledip, ülkeyi yağmalayan Rusya’ya Amerika Birleşik Devletlerince sert tepki geldi. Rus askerlerinin ölü bir şekilde ülkelerine dönebileceği belirterek adeta Rusya’yı tehdit eden Amerika Birleşik Devletleri, bütün dünyanın bu katliama sessiz kalmasının ardından büyük bir tepki koydu. Aynı zamanda Rusya’nın bütün kaynaklarını ve de sahip olduğu bütün uçakların saldırının devam etmesi halinde düşürülebileceğinden bahseden Amerika Birleşik Devletleri yetkilisi Kirby, Rusya’yı açık bir şekilde adeta tehdit etti. Rusya’nın yetkili kişileri ise bu tehdit sürecinin bir yetkili kişiye yakışmadığını ifade etti.

İlginizi Çekebilir

ESAD Güçleri Dostu PYD’yi Vurdu

Böylelikle, 5 senedir devam eden Suriye iç savaşında rejim uçakları ilk defa PYD’nin silahlı kolu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir