Ana Sayfa / GÜNDEM / ABD, PYD ile ortaklığına devam ediyor
abd-pyd-ile-ortakligina-devam-ediyor

ABD, PYD ile ortaklığına devam ediyor

ABD Türkiye’nin uyguladığı Cerablus operasyonunda, Türkiye’yi yalnız bırakmadıklarını ve de sonuna kadar yanlarında olduklarını söyledi. Fakat sonra PKK’nın Suriye kolu olan PYD’ye olan desteğini yine esirgemedi.

 

ABD başkanı Obama’nın sağ kolu ve de aynı zamanda özel danışmanı olan McGurk, dün akşam saatlerinde terör örgütü PYD’nin sorumlularıyla birebir görüşme ayarladı. Terör örgütü PKK’nın sağ kolu olan PYD’ye desteğini yeniledi.

 

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Obama G-20 zirvesi kapsamında görüşme ayarlamıştı. Bu görüşme sırasında da ABD başkanının sağ kolu ve de aynı zamanda özel temsilcisi olan McGurk’un Kobane’ye gittiğini ve terör örgütü PKK’nın Suriye kolu olan PYD’ye destek vereceği biliniyordu ve de bunu gerçekleştirdi. Hem Türkiye’nin yanında olduğunu belirtip, hem de terör örgütü PYD’ye destek verme çelişkisi halen söz konusu. Terör örgütü PKK’nın Suriye kolu olan PYD’ye destek veren ABD aynı zamanda özerk bir Kürt devleti fikrine de katılmadıklarını belirtiyor.

İlginizi Çekebilir

Cumhurbaşkanı Terör Örgütü FETÖ’nün Baba Ocağına Ateş Düşürdüğü Aileye Ziyarette Bulundu

Cumhurbaşkanı Terör Örgütü FETÖ’nün Baba Ocağına Ateş Düşürdüğü Aileye Ziyarette Bulundu

15 Temmuz darbe girişiminde vatan sevgisinden dolayı darbecilere boyun eğmeyerek kahramanca şehit olan vatandaşların ailelerine …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir