Ana Sayfa / GÜNDEM / ABD, PYD ile ortaklığına devam ediyor

ABD, PYD ile ortaklığına devam ediyor

ABD Türkiye’nin uyguladığı Cerablus operasyonunda, Türkiye’yi yalnız bırakmadıklarını ve de sonuna kadar yanlarında olduklarını söyledi. Fakat sonra PKK’nın Suriye kolu olan PYD’ye olan desteğini yine esirgemedi.

 

ABD başkanı Obama’nın sağ kolu ve de aynı zamanda özel danışmanı olan McGurk, dün akşam saatlerinde terör örgütü PYD’nin sorumlularıyla birebir görüşme ayarladı. Terör örgütü PKK’nın sağ kolu olan PYD’ye desteğini yeniledi.

 

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Obama G-20 zirvesi kapsamında görüşme ayarlamıştı. Bu görüşme sırasında da ABD başkanının sağ kolu ve de aynı zamanda özel temsilcisi olan McGurk’un Kobane’ye gittiğini ve terör örgütü PKK’nın Suriye kolu olan PYD’ye destek vereceği biliniyordu ve de bunu gerçekleştirdi. Hem Türkiye’nin yanında olduğunu belirtip, hem de terör örgütü PYD’ye destek verme çelişkisi halen söz konusu. Terör örgütü PKK’nın Suriye kolu olan PYD’ye destek veren ABD aynı zamanda özerk bir Kürt devleti fikrine de katılmadıklarını belirtiyor.

İlginizi Çekebilir

Mersin’de ByLock’u kullаndıklаrı bеlirlеnеn eski öğretmenler tutuklandı!

Mersin’de Fetullahçı Terör Ӧrgütü/Pаrаlеl Dеvlеt Yаpılаnmаsı’nа (FETӦ/PDY) yönelik operasyonda gözaltına alınan 23 zаnlıdаn еmniyеttеki işlеmlеri …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir