Ana Sayfa / YAŞAM / ABD ve Rusya Arasında Beklenmedik Geri Adım!

ABD ve Rusya Arasında Beklenmedik Geri Adım!

ABD ve Rusya çoğu Müslüman ülkelere zalimce İŞİD’i temizlemek adına saldırılar düzenliyordu. Son günlerde Suriye’de artan çatışma konusunda iki ülke bir buluşma düzenledi;

Amerika Dış İşleri Bakanı Kerry ile Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov arasında gerçekleşen buluşma neticesinde bir takım konuları değerlendirdiklerini bildirdi. Suriye’de her gün binlerce masum insanı katleden Rusya, yapılan bu görüşmede Suriye’de şiddetin azalmasına yönelik bir antlaşma imzaladıklarını açıkladı. ABD ile Rusya’nın, Suriye hususunda bir antlaşmaya vardı ve de bu antlaşma 12 Eylül’de başlayacağı da bildirildi. Suriye için dönüm noktası olabilecek bu antlaşma ile bir nebze de olsa insanlar şiddetten uzak kalacak.

Sadece Teröristleri Temizleyeceğiz!

Yapılan antlaşmanın 7 gün süreceği belirtildi ve antlaşma sürecinin bitişinin ardından Suriye’de ki teröristlerin yerlerini tespit ettiklerini, teröristle mazlumu ayırıp ona göre müdahale edeceklerini de bildiren Lavrov, ABD’li mevkidaşının da kendisi ile aynı fikirde olduğunu belirtti. İnsani yardımları yaparak ve de teröre karşı tek yumruk olarak bu durumun çözülebileceğini belirten ABD ile Rusya, Suriye’yi bir süre daha hırpalayacak gibi görünüyor.

 

İlginizi Çekebilir

O Hastane Çok Sayıda Vatandaşımıza Diyabet Eğitimi Verdi

Osmaniye Devlet Hastanesi diyabet hastalığı konusunda çok büyük bir başarıya imza attı. 1 yılı aşkın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir