Ana Sayfa / GÜNDEM / ABD Rusya İle İlişkilerini Artık Tamamen Askıya Aldı

ABD Rusya İle İlişkilerini Artık Tamamen Askıya Aldı

Amerika Birleşik Devletleri geçtiğimiz günlerde Rusya’yı insanlık suçu ile suçlamış ve de bu insanlık suçunu durdurmaması halinde ikili ilişkilerin tamamen askıya alınacağını belirtilmişti. Rusya ise Halep’e saldırılarını durdurmaması üzerine, ABD ilişkileri askıya alma kararı aldı;

Amerika Rusya’nın Suriye’de ki katliamına bir son vermek istedi ve de bu katliamın son bulmaması halinde de ilişkilerin tamamen askıya alınacağını belirtmişti. Rusya ise Amerika Birleşik Devletleri’nin bu yorumunu, ABD’nin Rusya’yı yıkmaya çalıştığı şeklinde açıkladı. Halep’te ki insanları genç-yaşlı ayırt etmeden sürekli havadan ve karadan saldırıya tutan Rusya, oradaki insanların açlıktan ölmesine sebep oldu. Aynı zamanda orada yaralı olan kişilerin hastaneye gitmesini engelleyen Rusya hem insanlık suçunu işlemekte hem de bunun arkasında duruyor. Amerika Birleşik Devletleri ise bu insanlık suçuna göz yummayarak ve de artık kabul edilemez bir hal almasından dolayı Rusya ile olan ikili ilişkilerini askıya aldığını açıkladı. İlişkilerin askıya alınmasının sebebini ise Rusya’nın taahhütlerini yerine getirmemesine bağlayan Amerika Birleşik Devletleri, ateşkes antlaşmasının sağlanmadığını belirtti.

Rusya Halen İnsanlık Suçu İşlemeye Devam Etmekte

Amerika Birleşik Devletleri, Rusya’nın işlediği insanlık suçunu geçtiğimiz haftalarda belirtmiş ve de bu insanlık suçunun durdurulmaması halinde ilişkilerin askıya alınabileceği yönünde açıklamalarda bulunup Rusya’yı açıkça tehdit etmişti. Rusya’nın işlediği bu insanlık suçuna sessiz kalmayarak tehdit eden Amerika Birleşik Devletleri, Rusya’nın ateşkese uymadığını da ekledi. Rusya’nın Halep’te ki uçağının düşebileceğini ve de Rus askerlerinin ölü bir şekilde bir torbada yeniden Rusya’ya dönebileceğini belirten Amerika Birleşik Devletleri, Rusya’yı açıkça tehdit etmişti. Amerika Birleşik Devletleri ilişkilerini askıya almakla beraber, merkezi kapsamda görevlendirilen bütün ekiplerin de geri çekileceğini belirtti. Amerika ile Rusya arasında hiçbir şekilde çatışma yaşanmaması için Rusya’da Amerika kanallarının sürdürüleceğini ifade eden Amerika Birleşik Devletleri, Rusya’nın Halep’te ki altyapı tesislerini bombaladığını ve de Halep’te ki hastanelerin Rusya tarafından bombalanıp insani yardım konvoyuna saldırılar düzenlendiği belirtildi. Avrupa Birliği İnsani Suçlar ile ilgili bir yetkilisi ise bu durumun kabul edilemez olduğunu da defalarca ekleyerek Rusya’ya çeşitli uyarılar yağdırdı.

İlginizi Çekebilir

ÇORLU’DAN KALKIŞ YAPAN EĞİTİM UÇAĞI DÜŞTÜ

Tekirdağ’da yer alan Çorlu İlçesi’nden eğitim amacı ile kalkış yapan ve havalanan Tarkim uçuş okuluna …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir