Ana Sayfa / GÜNDEM / ABD’den DAEŞ’e Yönelik Operasyon Kapsamında Açıklama Geldi

ABD’den DAEŞ’e Yönelik Operasyon Kapsamında Açıklama Geldi

Müslümanlığı alet ederek insanlara zulüm eden DAEŞ’e büyük bir darbe vuruldu. Vurulan büyük darbeyi açıklayan ABD, DAEŞ’e savaş açmış gibi görünüyor;

Müslümanlığı kullanan siyah bayraklı terör örgütü DAEŞ’e bu gün büyük bir darbe vuruldu. ABD savunma bakanının yaptığı açıklama da, ABD’nin DAEŞ’e karşı düzenlediği saldırıda DAEŞ’in en önemli lideri olan Dr. Vail’in öldürüldüğüne ve aynı zamanda düzenlenen işkencelerin ana merkezini oluşturduğu belirtilen bu kişiye ve DAEŞ’e göz açtırmayacaklarını bildirdi. Terör örgütünün sözde enformasyon bakanı olarak görev yapan Dr. Vail, Rakka’da düzenlenen saldırı sonucunda öldürüldü. DAEŞ’in bitirilmesi için ABD ile birlikte hareket edeceğini bildiren Cook, terör örgütü DAEŞ’e ABD ile birlikte resmen savaş açmış gibi görünüyor.

Türkiye Bu Operasyona Destek Verebilir

Türkiye, Fırat Kalkanı operasyonunda Özgür Suriye Ordusu ile birlikte İŞİD’e savaş açmış ve de birçok köyü İŞİD’in elinden geri almayı başarmıştı. Fırat Kalkanı operasyonu tüm hızıyla devam ederken, bugün yayınlanan bu habere karşılık, Türkiye bu operasyonlara destek verebilir.

İlginizi Çekebilir

Selahattin Demirtaş için istenen ceza 142 yıl

Tutuklanan HDP Eş Başkanları Selahattin Demirtaş ile Figen Yüksekdağ hakkında istenen ceza belli oldu. Savcılık …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir