Ana Sayfa / GÜNDEM / ABD’nin Gaziantep’te Saldırı Olabileceği Yönündeki Açıklamaları Polisi Harekete Geçirdi

ABD’nin Gaziantep’te Saldırı Olabileceği Yönündeki Açıklamaları Polisi Harekete Geçirdi

Geçtiğimiz gün Amerika Birleşik Devletleri, Türkiye’nin Gaziantep ili hakkında bir uyarıda bulundu. Terör örgütleri tarafından bir saldırı olabileceği yönünde açıklamalarda bulunan Amerika Birleşik Devletleri, bütün güvenlik güçlerini harekete geçirdi;
Gaziantep’te saldırı olabileceği yönünde bilgiler edinen Amerika Birleşik Devletleri, Türkiye’nin bu konuda dikkatli olması gerektiğini belirtti. Terör örgütü İŞİD’den cuma namazı sonrası bir saldırı bekleyen güvenlik güçleri, hemen kentte ki camide güvenlik önlemlerini sonsuz arttırdı. Camii de içeride ki her yeri didik didik eden güvenlik güçlerinin ardından, bir de camiye giriş yapan herkesin üzeri didik didik arandı. Canlı bomba bulunabileceği veya bomba yüklü bir araçla saldırı düzenleyebileceği ihtimali üzerinde de duran güvenlik güçleri, araçların bagajlarını da birer birer aradı. Camilerin tamamında güvenlik önlemlerini hat safhaya çıkaran güvenlik güçleri, özellikle de en çok Cuma namazı için tercih edilen yer olan Ulu Cami’nin etrafındaki bütün yolları kapattı ve de camiye giriş yapan herkesin üzeri arandı. Ulu Cami’nin etrafında bulunan bütün okuldaki öğrencilerin okul dışına çıkmasına izin verilmedi ve de Ak Parti’ye ait bütün binalar birer birer boşaltılarak güvenlik önlemi alındı.

Her İhtimale Karşın Önlem Alındı

İŞİD veya PKK’dan Gaziantep’te her türlü yerden saldırı bekleyen Türkiye, bu duruma müdahale ederek bütün bölgeleri güvenlik güçleri ile donattı. İle araba ile giren bütün araçlar ise birer birer arandı.

İlginizi Çekebilir

ÇORLU’DAN KALKIŞ YAPAN EĞİTİM UÇAĞI DÜŞTÜ

Tekirdağ’da yer alan Çorlu İlçesi’nden eğitim amacı ile kalkış yapan ve havalanan Tarkim uçuş okuluna …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir