Ana Sayfa / YAŞAM / ABD’nin Türkiye büyükelçisi skandal ifadeyi kullandı “soykırım”

ABD’nin Türkiye büyükelçisi skandal ifadeyi kullandı “soykırım”

Ermeniler tarafından 1915 sözde Ermeni soykırımının yıl dönümü olarak kabul edilen 24 Nisan etkinliklerinde konuşma yapan ABD Başkanı Barack Obama, Ermeni dili ile “Büyük Felaket” anlamına gelen “Meds Yeghern” ifadelerini kullanarak ABD-Türkiye arasında yeni bir krize daha sebep oldu. ABD Büyükelçisinin ise soykırım kelimesini kullanması bunun üstüne tuz biber ekerek skandal yarattı.
Obama’nın açıklamasına benzer bir skandal açıklama da ABD’nin Türkiye Büyükelçiliği’ne ait internet sitesinde karşılaşıldı. Fakat açıklamada “soykırım” ifadesinin kullanılması oldukça büyük tepki topladı. Skandal cümle, aynı zamanda elçiliğin sosyal medya hesaplarından da paylaşıldı. Gelen aşırı tepkiler üzerine geri adım atan ABD Büyükelçiliği, sosyal medyadaki paylaşımı en kısa sürede silerek kaldırdı.

İnternet sitesi üzerinden yayınlanan açıklamadaki “soykırım” ifadesikaldırıldıktan sonra konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmazken, Washington-Ankara hattında krize neden olabilecek skandal açıklama ile ilgili Büyükelçiliğin nasıl bir savunma yapacağı merakla beklenmekte.

İlginizi Çekebilir

Yetkililerimizden Engellilerimizin Yüzlerini Güldürecek Açıklamalar

Engelli bireylerimizin toplumda çok büyük bir öneme sahip olduğu ve onların da sosyal yaşama tam …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir