Ana Sayfa / YAŞAM / Adana’da Canlı Bomba Saldırısına Ramak Kala Engel Olundu

Adana’da Canlı Bomba Saldırısına Ramak Kala Engel Olundu

Adana’da bomba hazırlamak üzere yola düşen bir terörist grup yakayı ele verdi. Henüz bomba hazırlarken yakalanan teröristlerin hepsi gözaltına alındı;
Bu gün Adana’da büyük bir facianın eşiğinden dönüldü. Adana’da bombayı henüz hazırlamak üzereyken yakayı ele veren terörist gruplar yakayı ele verdi. Bomba hazırlarken gözaltına alınan teröristlerin yaşları da belli oldu. 8’i çocuk olmak üzere toplam 14 kişinin gözaltına alındığını belirten yetkililer, Adana’da PKK’nın deposu olarak tespit ettiği bir iş yerine düzenlenen baskın sonucunda yaşanan faciaların önüne geçildiğini de aktardı. El yapımı patlayıcı hazırlayan kişilerin terör örgütü PKK’ya gösterilerde kullanmak üzere el yapımı bomba ürettikleri tespit edildi. Bir kişinin bu depo olarak kullanılan iş yerini fark edip, depoya giren kişilerin uzun süre çıkmaması üzerine ihbarda bulunduğu ortaya çıktı. Düzenlenen operasyon sonucunda da terör örgütü PKK’nın militanları suçüstü yakayı ele verdi. Henüz gençliğinin bağrındayken terör örgütü PKK’ya karışarak gençliğini bu yolda harcayan çocukların bu işi yapması suçüstü yapan kişileri hayrete düşürdü.

Sorgulanmak Üzere Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne Teslim Edildi

Yapılan operasyon sonucunda yakalanan terör örgütü mensuplarından çocuk olan 8 kişi Çocuk Şubesi’ne ifade vermek üzere sevk edilirken, geriye kalan terör örgütü mensupları ise Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne teslim edildi.

İlginizi Çekebilir

Yetkililerimizden Engellilerimizin Yüzlerini Güldürecek Açıklamalar

Engelli bireylerimizin toplumda çok büyük bir öneme sahip olduğu ve onların da sosyal yaşama tam …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir