Ana Sayfa / YAŞAM / Adana’da İnşaatta Alınan Güvenlik Önlemi Bir Hayatı Kurtardı

Adana’da İnşaatta Alınan Güvenlik Önlemi Bir Hayatı Kurtardı

Adana’da inşaattan düşen bir kalıp ustası alınan güvenlik önlemi sayesinde kurtuldu. Alınan güvenlik önlemi sayesinde hayatı kurtulan şahsa hemen sağlık ekipleri müdahale etmek üzere yola koyuldu;

Sabah saatlerinde inşaatta görevinin başında olan Metin Yalçın, inşaat işlerinden iyi anlamakta ve de kalıp ustalığı yapmaktaydı. Ancak sabah saatlerinde bir an dalgınlığından dolayı ayağı takıldı ve de dengesini kaybetti. Dengesinin kaybeden Metin Yalçın, 10 katlı inşaatın 9. Katından aşağıya düşmeye başladı. Ancak inşaatın 7. katındaki güvenlik filesi onun hayatını kurtardı. Olay yerine hemen intikal eden sağlık ekipleri ise itfaiye merdiveni sayesinde Yalçın’ı fileyi keserek yeniden hayata döndürdü. Sağlık durumunun oldukça iyi olduğu ifade edilirken yaşanan bu olay, güvenlik önlemlerinin hayat kurtarıcı olduğunu en iyi şekilde gösterdi. Güvenlik filesi sayesinde hayatta kalan Metin Yalçın, ölüm tehlikesi yaşamadan hatta burnu bile kanamadan bu facia olayı atlattı. Olaya şahit olan bir şahıs ise olayın etkisinden halen kurtulamadı. İnşaat işçisinin çalıştığı anda birden aşağıya düştüğünü fark eden kişi, işçinin file sayesinde hayatta kaldığını anlattı ve de olayın ne kadar ciddi boyutta olduğunu yüzüyle adeta ifade etti. İnşaat şirketi bu konuda önlem aldığı için işçinin hayatının kurtulduğunu belirten kişi, işçiyi düşerken gördüğü için çok korktuğunu da ekledi.

Artık Bütün İnşaat Firmaları Bu Tür Önlemleri Almalı

Bütün inşaat firmalarının, işçisinin karnını doyurmakla beraber artık güvenlik önlemlerine de dikkat etmesi konusunda yetkililer çeşitli açıklamalar yaptı. Bu tür basit görünen güvenlik önleminin bile büyük hayatlar kurtarabileceği konusunda açıklamalar yapan yetkililer, durumun öneminin farkına varılması için çalışmalar başlatacak. Artık her inşaat firmasının bu konuya daha fazla önem vermesini belirten yetkililer, bu gün yaşanan olayı da örnek gösterdi. İnşaatın 9. katından aşağıya düşmekteyken, 7. kattaki güvenlik filesi sayesinde burnu bile kanamadan olayı atlatan kalıp ustası Yalçın, şaşkın bir şekilde görüntülendi. Olayı saniye saniye gören bir şahıs ise olay karşısında şaşkınlığını gizlemeyemedi.

İlginizi Çekebilir

Bağcılar’da mаskеli bir sаldırgаn 2 çocuğun üzerine kurşun yağdırdı!

İstanbul Bağcılar’da mаskеli bir sаldırgаn bаkkаl dükkanına girerek 16 ve 13 yаşlаrındаki iki kаrdеşin üzerine …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir