Ana Sayfa / GÜNDEM / AHL’da şehit olanlar için anıt dikildi

AHL’da şehit olanlar için anıt dikildi

Geçtiğimiz aylarda hainler Atatürk Havalimanı’nda kanlı bir saldırı gerçekleştirmişti. Atatürk Havalimanı’nın içinde canlı bomba saldırısı gerçekleştiren hainler birçok vatandaşımızın ölümüne ve de birçoğunun yaralanmasına sebep olmuştu. Saldırıda patlamanın gerçekleştiği ilk yerde, hayatını kaybedenleri anmak için granit bir anıt, tören ile birlikte açıldı.

 

Terör saldırısında kör patlamaya kurban gidenlerin asla unutulmaması için yapılan bu anıt her daim bulunacak ve de hafızalardan silinmeyecek. İlk yapılan teşhislerde 28 kişinin hayatını kaybettiği ve 60 kişinin yaralandığı bildirilen patlama da patlamanın ardından silah seslerinin çıktığı bildirildi.

 

İSTANBUL VALİSİ VASİP ŞAHİNDEN AÇIKLAMALAR GELMİŞTİ!

Bu kanlı saldırıyı kınadığını ve 3 adet canlı bombanın bu duruma sebep olduğunu belirten İstanbul Valisi Vasip Şahin, aynı zamanda 28 kişinin hayatını kaybettiğini ve 60’ı aşkın yaralının da hastaneye yetiştirilmek üzere ambulans tarafından götürüldüğünü belirtti. 60 yaralının içinde 6’sının patlama yakınlarında bulunduğundan dolayı ağır şekilde yaralandığı bildirilen bu patlamada, görev yapmak üzere 49 ambulans gönderilmişti.

İlginizi Çekebilir

ÇORLU’DAN KALKIŞ YAPAN EĞİTİM UÇAĞI DÜŞTÜ

Tekirdağ’da yer alan Çorlu İlçesi’nden eğitim amacı ile kalkış yapan ve havalanan Tarkim uçuş okuluna …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir