Ana Sayfa / YAŞAM / Alanya’da Orman Yangını

Alanya’da Orman Yangını

Antalya’nın Alanya ilçesinde meydana gelen orman yangını ilçede büyük paniğe yol açtı. Akşam saatlerinde başlayan yangına havadan ve karadan söndürme müdahaleleri gerçekleştirilirken ilerleyen süre içerisinde yangın kısmen kontrol altına alınabildi. Türkler Mahallesi Aromatik Cennet Vadisi’nde meydana gelen yangın büyük tahribe yol açtı. İşte yangına dair elimize ulaşan diğer detaylar;

Bugün akşam saat 4 sularında Antalya’nın Alanya ilçesine bağlı bulunan Türkler Mahallesi Aromatik Cennet Vadisi’nde yer alan ormanlık arazide yangın başladı. Kısa sürede yayılan ve tüm ormanı tahrip eden yangına müdahale için çevre illerden de dahil olmak üzere itfaiye güçleri müdahale etti. Havadan ve karadan gerçekleştirilen söndürme çalışmaları neticesinde birkaç saat içerisinde yangın kontrol altına alındı ve ormanlık alanı kısa sürede büyük tahribe uğratan yangın kısmen kontrol altına alınabildi.

Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı olduğu bilinen 2 helikopter, 1 uçak ve bunlara ek olarak 10 arazi aracı, 3 itfaiye otosu ve yangın söndürme timleri yangının devam etmekte olduğu bölgeye yoğun bir şekilde müdahale etti. Yangın söndürme sürecine bölge halkı da destek olurken yangının kontrol altına alınmasında büyük katkıları olduğu gözlerden kaçmadı.

Yapılan söndürme çalışmalarının sonrasında yangın kontrol altına alındı ve ekiplerin söndürme ve soğutma çalışmaları halen bölgede devam ediyor. Yangının hangi alanda etkili olduğu ve tahrip ettiği ise henüz gün yüzüne çıkarılmadı.

Yangını bilerek başlattığı ortaya atılan ve akli dengesinin yerinde olmadığı iddia edilen 28 yaşında M.K., bölgeye gelen jandarma güçleri tarafından gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi.

İlginizi Çekebilir

Yetkililerimizden Engellilerimizin Yüzlerini Güldürecek Açıklamalar

Engelli bireylerimizin toplumda çok büyük bir öneme sahip olduğu ve onların da sosyal yaşama tam …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir