Ana Sayfa / YAŞAM / Almanya Başbakanı Merkel, ülkesindeki Türkleri uyardı!

Almanya Başbakanı Merkel, ülkesindeki Türkleri uyardı!

Almanya başbakanı Merkel, ülkesindeki tüm Türkler’i uyararak, ilk önceliğinin Türkiye’deki sıkıntıların hiçbir şekilde Almanya’ya taşınmaması olduğunu ARD Kanalı aracılığıyla belirtti.

Merkel’in uyarıda bulunmasının nedeni ise Türkiye’deki FETÖ yandaşları ile Ak Parti arasında hala devam eden gerilim olarak gösteriliyor. Daha önce bir Alman gazetesinde ‘Almanya’da yaşayan Türk kökenli vatandaşların ülkeye karşı daha büyük bir sadakat duymalarını bekliyoruz’ şeklinde açıklamada bulunması, Türkler tarafından tepki çekmesine neden olmuştu.

Merkel’in oyları geriledi mi?
Almanya’da 3 dönemdir başbakanlık görevini yürüten Merkel’in 2017 başbakanlık seçimlerinde aday olup olmayacağı ise henüz belli değil.  Emnid araştırma şirketi tarafından en son yapılan kamuoyu yoklamasında Merkel’e yeniden oy vermeyi planlayanların oranı ise %42 civarında. Almanya’da genel seçimlerin ise 2017 yılının sonbaharında yapılması planlanıyor.

BAMF: 300 bin mültecinin Almanya’ya geleceğini düşünüyoruz.
Almanya Göç ve Mülteciler Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre Almanya’ya 2016 yılı içerisinde 300 bin mültecinin daha gelmesi bekleniyor. Daire başkanı Jürgen Wiese; daha fazla mültecinin Almanya’ya gelmesinin kendilerini büyük bir zora sokacağını belirtirken, ‘kendimizi 250-300 bin mülteciye göre ayarlıyoruz, kapasitemizi buna göre belirliyoruz’ şeklinde Sontagg gazetesine açıklamalarda bulundu.

Geçen yılki kadar göç beklemediğinin de altını çizen Wiese; iltica sürecinin fazla uzun sürmesinden yakındığını da samimi bir şekilde ifade etti.

İlginizi Çekebilir

Bağcılar’da mаskеli bir sаldırgаn 2 çocuğun üzerine kurşun yağdırdı!

İstanbul Bağcılar’da mаskеli bir sаldırgаn bаkkаl dükkanına girerek 16 ve 13 yаşlаrındаki iki kаrdеşin üzerine …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir