Ana Sayfa / YAŞAM / Amanos’da yaralanan yüzbaşı şehit oldu
amanos

Amanos’da yaralanan yüzbaşı şehit oldu

Hatay’ın Dörtyol ilçesi Amanos Dağları’nda terörist avındayken bulunan kayalıklardan düşerek yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit düşen Yüzbaşı Rıza Fırat’ın (31) ailesine acı haber verildi. Evin önünde bekleyen yakınları gözyaşlarına boğuldu.

Şehit Yüzbaşı Fırat’ın Yeni Sanayi Mahallesi’ndeki babaevine gelen Adıyaman Vali Yardımcısı Levent Öztin, İl Müftü Yardımcısı Mustafa Altun ile görevli askerler, sağlık ekipleri eşliğinde, acı haberi baba Mustafa Fırat’a iletti. Oğlunun şehit olduğunu öğrenen baba Fırat ile anne Halime Fırat’ın, gözyaşları sel oldu.

Fırat’ın şehit olduğunu öğrendikten sonra sinir krizi geçiren bazı yakınlarına sağlık ekipleri müdehale etti. Şehidin babaevine Türk bayrağı asıldı. Bekar olan şehit Fırat’ın, 4 kardeşinin bulunduğu ve ailenin en küçük çocuğu olduğu açıklandı.

Şehit yüzbaşının naaşının, ikindi namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından memleketi Adıyaman’da toprağa verileceği belirtildi.

Nur Dağları

Nur Dağları ya da Amanos Dağları (halk arasında Gavur Dağları olarak da bilinir), Toros Dağları sisteminin en güneyindeki bölümünü oluşturan dağlardır.

Kuzeyden güneye doğru uzanarak,Kahramanmaraş, Ahir dağının güneyinden başlayarak Asi Nehri’nin Akdeniz’e döküldüğü Samandağ deltasında sona erer. Bittiği noktanın karşısında Suriye sınırındaki gösterişli Keldağ vardır. Sıradağların büyük bir kısmı Hatay’da olup Amik Ovası ile Akdeniz’i birbirinden ayırır. Sıradağların en yüksek noktası Hatay’ın Hassa ilçesindeki Mığır Tepesi’dir (Bozdağ). Bu noktada yükseklik 2262 m’dir.

İlginizi Çekebilir

O Hastane Çok Sayıda Vatandaşımıza Diyabet Eğitimi Verdi

Osmaniye Devlet Hastanesi diyabet hastalığı konusunda çok büyük bir başarıya imza attı. 1 yılı aşkın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir