Ana Sayfa / GÜNDEM / Amerika Birleşik Devletleri’nin Önemli İsmi Bu Gün TBMM’yi Ziyaret İçin Ankara’ya İndi

Amerika Birleşik Devletleri’nin Önemli İsmi Bu Gün TBMM’yi Ziyaret İçin Ankara’ya İndi

Bu gün Amerika Birleşik Devletleri tarafından Türkiye’nin kalbi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne bir ziyaret düzenlendi. Bu ziyareti gerçekleştiren önemli isim darbe girişiminin olduğu gece bombalanan yerleri birer birer gezdi;

Türkiye ile sürekli temasta bulunan Amerika Birleşik Devletleri bu gün Ankara’ya bir ziyaret düzenledi. Amerika Birleşik Devletleri’nin Dış İşleri Bakan Yardımcısı Blinken tarafından gerçekleştirilen ziyaretin asıl konusunun DAEŞ ile verilen mücadele olduğu belirtildi. Türkiye’nin İŞİD’e karşı verdiği mücadeleyi destekleyen Amerika Birleşik Devletleri, bu konu hakkında bazı ikili stratejiler görüşülecek. Yarın ayrılması beklenen Blinken ise bu gün, 15 Temmuz darbe girişiminde bombalanan Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni gezdi. Özellikle FETÖ tarafından bombalanan meclis binasını ziyaret eden ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Blinken, Türkiye ile sürmekte olan ilişkilerini artırmak için ve de DAEŞ konusunda Türkiye ile iş birliği yoluna gitmek için üst düzey temaslarda bulundu.

Gelecek Günlerde ABD’nin Üst Düzey Yetkililerin Gelmesi Bekleniyor

Türkiye-Amerika ilişkilerinin daha da pekişebilmesi için sürekli Türkiye’ye ziyaretlerde bulunan Amerika Birleşik Devletleri yetkilileri, görüşmeleri sıklaştırabilir. Türkiye’nin kalbi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne bir ziyaret düzenleyen ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Blinken, darbe anında bombalanan yerleri görünce şaşkınlığını gizleyemedi. İleri ki günlerde ise ABD Dış İşleri Bakan Yardımcısı Blinken’e, ABD Genel Başkanı Barrack Obama’da dahil olmak üzere birçok üst düzey yetkili ismin katılması bekleniyor. Aynı zamanda Blinken’in ise yarın Türkiye’den ayrılması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

ÇORLU’DAN KALKIŞ YAPAN EĞİTİM UÇAĞI DÜŞTÜ

Tekirdağ’da yer alan Çorlu İlçesi’nden eğitim amacı ile kalkış yapan ve havalanan Tarkim uçuş okuluna …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir