Ana Sayfa / GÜNDEM / Ana Muhalefet Liderleriyle Görüşmelerin Tekrarlanacağı Açıklandı

Ana Muhalefet Liderleriyle Görüşmelerin Tekrarlanacağı Açıklandı

Başbakan Binali Yıldırım, bilindiği üzere ana muhalefet partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile bir görüşme düzenlemişti. Düzenlenen bu görüşmelerin ardından, Binali Yıldırım görüşmelerin bir kereliğine daha tekrarlanabileceğini belirtti;

Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğluyla bir görüşme düzenledi. Düzenlenen görüşmenin içeriklerinin de zaten kamuoyuyla paylaşıldığını belirten Başbakan Binali Yıldırım, konuşmaların birkaç başlıkta gerçekleştiğini de ekleyerek lafına devam etti. Fırat Kalkanı Operasyonu hakkında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğluyla görüştüğünü belirten Başbakan Binali Yıldırım, görüşmelerinin uzun sürmesinin tartışılan konu başlıklarının fazla olmasına bağladı. FETÖ terör örgütüne yönelik yapılan araştırmalar konusunda da çeşitli tartışmalarda bulunduğu açıklayan Binali Yıldırım,  FETÖ operasyonlarında oluşan yanlış algılara da netlik getirdi. CHP Genel Başkanı’nın aldığı duyumlara da netlik getiren Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı’ndan gelen açıklamaları ve de kendisine sunulan durumları da büyük bir titizlikle değerlendirileceğini de belirtti. Vatandaşların can güvenliğinin tam anlamıyla sağlanacağını ve de tam anlamıyla sağlanana kadar Fırat Kalkanı operasyonunun devam edeceğini belirten Binali Yıldırım, terör konusundaki konuşmalarını da kamuoyuyla paylaştığını açıkladı.

Vatandaşlık Verilme Şartları Açıklandı

Suriyeli mültecilere de vatandaşlık verilmesi konusunu da netleştiren Binali Yıldırım, gündemdeki bütün sorulara cevaplar getirdi. Bu konuda değişen ve de değişen bir gelişmenin olmadığını belirten Binali Yıldırım, bu gereklerin sadece mülteciler için olmadığını, aynı zamanda toplumunda refahını arttırabilmek için olduğunu belirtti.

İlginizi Çekebilir

O Terör Örgütü Resmen Kendi Savaş Uçağını Üretti

Bütün ülkeler vatandaşları için tehdit unsuru olan ve ülkemizde bitirilebilmesi adına yoğun bir çaba sarf …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir