Ana Sayfa / YAŞAM / Aniden Çıkan Yangın, Kastamonu’da Bir Köyü Yaktı

Aniden Çıkan Yangın, Kastamonu’da Bir Köyü Yaktı

Kastamonu’da gecenin geç saatlerinde çıkan yangın sonucu bir köy harabeye döndü. Vatandaşların mağdur olmasına sebep olan yangın da ağır kayıplar verildi;

Kastamonu’da çıkan köyde çıkan ani bir yangın sonucunda oldukça büyük kayıp yaşandı. Bir köyü kasıp kavuran yangın, bir can aldı. Sabah namazını bekleyen bir vatandaşın ise komşularını uyandırıp, yangın alarmı vermesi üzerine de birçok aileyi yanmaktan kurtardı. Yangının sobadan kaynaklı olarak çıktığı belirtilirken, aynı zamanda çıkan yangının boyutunun da rüzgarın şiddeti sebebiyle diğer evlere sıçradığı da aktarıldı. Sabah namazını bekleyen Hayri Kömleksiz, yangının çıktığını fark ederek, bütün komşularına hemen yangın konusunda uyarmak için kapıları çaldı ve de bu olayın adeta kahramanı oldu. Birçok canın yanmasının önüne geçen Hayri Kömleksiz, büyük bir başarıya imza atmış oldu. Yangının çıkmasının ardından itfaiye ekiplerini çağıran köy sakinleri, evlerinin yanışını izledi. Büyük bir hüsrana sebebiyet veren yangın, birçok köylünün evinin yanmasına ve de evsiz kalmasına sebep oldu.

Cana Geleceğine Mala Gelsin!

Hayri Kömleksiz’in sabah namazı vakitlerini beklediği sırada çıkan yangını fark etmesi üzerine köy halkının canı kurtuldu. Ne yazık ki bir kişinin ölümüne engel olamayan Hayri Kömleksiz, adeta olayın kahramanı oldu. İtfaiye ekipleri hemen yangının çıktığı Kirenli Köyü’ne intikal ederken, gelen itfaiye yetmedi. Gelen itfaiyenin yetmemesi üzerine yardım ekiplerinin de gelmesi üzerine yangın zar zor da olsa kontrol altına alınabildi.

İlginizi Çekebilir

Yetkililerimizden Engellilerimizin Yüzlerini Güldürecek Açıklamalar

Engelli bireylerimizin toplumda çok büyük bir öneme sahip olduğu ve onların da sosyal yaşama tam …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir