Ana Sayfa / YAŞAM / Anıtkabir’de Yapılan Park Bir Grup Tarafından Söküldü

Anıtkabir’de Yapılan Park Bir Grup Tarafından Söküldü

Anıtkabir’e yapılan parka yönelik yoğun tepkiler gelmeye devam etmekte. Gelen tepkilerden sonra vatandaşlar bir de bunun üzerine parkı söktü;

Nisan ayında yapılan ve de son zamanlarda bütün tepkileri üzerine çeken oyun parkına günlerdir tepki üstüne tepki yağıyordu. CHP’lilerden ve de bir kısmı da sivil toplum kuruluşu üyesi olan kişilerden oluşan kalabalık grup, Anıtkabir’in kapısının önünde bir buluşma gerçekleştirdi. Buluşma gerçekleştikten sonra bulunduğu yerin Mustafa Kemal Atatürk’ün mezarı olan Anıtkabir olduğunu ve de oyun parkının kabul edilemeyeceği yönünde sloganlar atarak Türk bayrağı açtılar. Mustafa Kemal Atatürk’ün askerleri olduklarını belirten grup hemen Anıtkabir’in yanındaki parka doğru yönelerek salıncakları sökmeye başladılar. CHP İl Başkanı’ndan da konuya yönelik çeşitli açıklamalar geldi. CHP’nin Çankaya İlçe Başkanı Selçuk Dereli konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Buna İzin Vermeyeceğiz

Anıtkabir’in oldukça önemli bir yer olduğunu, Anıtkabir’in bulunduğu yere park yapılmasının Anıtkabir’e bir saygısızlık olduğunu ve de buna izin verilemeyecek bir konu olduğunu belirten CHP Çankaya İlçesi Başkanı Selçuk Dereli, gerekirse sonsuza kadar burada olabileceği yönünde açıklamalarda bulundu. Çocukları çok sevdiklerini ancak çocuklar için yapılan parkın yerinin Anıtkabir olmaması gerektiğini belirten CHP İlçe Başkanı Selçuk Dereli, kaydırakların ucube olduğunu ve de biran önce kaldırılacak ve de kaldırtılacağını belirtti.

İlginizi Çekebilir

Yetkililerimizden Engellilerimizin Yüzlerini Güldürecek Açıklamalar

Engelli bireylerimizin toplumda çok büyük bir öneme sahip olduğu ve onların da sosyal yaşama tam …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir