Ana Sayfa / EKONOMİ / Ankara Otogarı AŞTİ’nin, Yeni Yerine İnşası Başlanacak

Ankara Otogarı AŞTİ’nin, Yeni Yerine İnşası Başlanacak

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin inşa etmeye kararlaştırdığı yeni otobüs terminalinin yapılacağı yer kararlaştırıldı. Yaklaşık 100 bin metrekarelik alana yapılacağı kararlaştırılan yeni otogar heyecan yarattı;

Geçtiğimiz zamanlar da ihale edilen AŞTİ terminalinin yeni yeri belli oldu. Eski Mamak çöplüğünün bulunduğu nokta da oldukça geniş bir alana yapılması planlanan yeni terminal heyecan yarattı. Yeni AŞTİ’nin şehir dışına taşınacağını ve de bunun için gerekli işlemlerin başladığını belirten Melih Gökçek, yeni AŞTİ’nin ihale edildiğini açıkladı. Ankara’ya daha yeni meydanların işlerliğini kazandıracağını belirten Melih Gökçek, çalışmaların yakın zamanda başlayacağını da belirtti. AŞTİ’nin mevcut yapısının oldukça büyük bir çarşıya dönüştürüleceği yönünde açıklamalarda bulunan Melih Gökçek, Ankara halkının içini rahatlattı. AŞTİ’nin artık yetmemesinin üzerine böyle bir karar alan Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Melih Gökçek, yaptığı hizmetler ile 23 yıldır Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı olarak seçilen Melih Gökçek, yolcularına daha iyi bir hizmet verme çabasıyla bu yola koyulduğunu belirtti.

İhale Şartnamesi Doğrultusunda Hareket Edilecek

İhale şartnamesinde yeni otobüs terminalinde bulunacak hizmetlerde belirtildi. Tuvaletten banyoya, büfeden bütün banka şubelerine kadar bütün hizmetlerin bulunacağına dair açıklamalarda bulunan Melih Gökçek,  yaptığı hizmetlerde hız kesmeden halen devam ediyor. Aynı zamanda yolculara kafeterya ve lokanta gibi hizmetlerinde sunulacağını belirten Melih Gökçek, hizmetleriyle halkın gönlündeki 23 yıllık yerini daha da pekiştireceğe benziyor.

İlginizi Çekebilir

Sebze ve Meyve Fiyatlarındaki Artış İçin Alınan Önlemlerde Son Durum

Son zamanlarda çok ciddi oranda artış gösteren sebze ve meyve fiyatlarının tabana indirgenebilmesi adına alınan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir