Ana Sayfa / SAĞLIK / Anne Adaylarına Güzel Bilgiler Uzman Sağlıkçılar Tarafından Geldi

Anne Adaylarına Güzel Bilgiler Uzman Sağlıkçılar Tarafından Geldi

Sağlık uzmanları anne adaylarına oldukça faydalı bilgiler verdi. Amerika Birleşik Devletleri’nce açıklanan bu bilgi herkesi oldukça şaşırttı;
Anne adaylarına yönelik düşük yapma hakkında geniş kapsamlı bir test yapan Amerika Birleşik Devletleri uzman doktorları, oldukça faydalı açıklamalarda bulundu. Hamile adaylarının bir kısmını sevindirecek ve de bir kısmını da üzecek açıklamalarda bulunan Amerika Birleşik Devletleri’nin uzman doktorları sağlıklı gebelik hakkında çeşitli bilgilendirmelerde bulundu. Sabah bulantılarının gebelik sürecinde olan kadınlar için oldukça iyi etkileri olduğunu belirten uzman doktorlar, herkesi şaşırtacak nitelikte açıklamalarda bulundu. Düşük yapma riskini oldukça fazla oranda azalttığı belirtilen sabah bulantılarının faydaları saymakla bitmez. Hamilelik hormonlarından kaynaklı sabah bulantısı yaşayan insanların daha sağlıklı doğum yapacağının altını çizen uzman doktorlar, daha önce düşük yapan 1000’i aşkın kişinin bilgilerinin incelenmesi üzerine bu kanıya vardığını açıkladı. Mide bulantılarının daha az yemek yemeye teşvik etmesi sebebiyle, hamile adaylarının fetüsünün toksinlere maruz kalma oranının azaldığı belirtildi. Öte yandan hamilelik sürecinde kadınlarda sıklıkla görülen durumlar da sağlık uzmanlarınca belirtildi.

Hamilelik Sürecinde ki Kadınlarda Görülmesi Olağan Durumlar

Hamile olmadan önce düzenli görülen adetin, hamilelikten sonra daha düzensiz bir şekilde görülmesinin oldukça olağan bir durum olduğunu belirten uzman doktorlar, aynı zamanda hamilelik sürecinde olan kişilere de sağlıklı ve mutlu bir hamilelik temenni etti. Çoğu anne adayının belirtilen doğum tarihinde doğum yapmadığı ve de hamileliğin kişiye özel bir durum olduğu belirtildi. Her hamile kadının kendisine özgü bir hamilelik süreci geçirdiği ve de bebeğin belli bir doğum tarihi olmadığı belirtildi. Bebek her zaman sadece anneyi sadece uygun olduğu zamanda uyarırdı. Bebeğin ilk hareketlerinin gerçekleştiği tarihin ise genellikle 16 ile 22 hafta olduğu belirtildi. Bebeğin ilk kalp atışının duyulduğu tarihin ise genel olarak hamile kadınlarda 9 ile 12 haftalarda gerçekleştiğini belirten uzman doktorlar, bu takvimlerin hesaplanmasında ise her zaman son adet tarihinin başlangıç gününün esas alınarak hesaplandığı belirtildi.

İlginizi Çekebilir

Suriyeli Çocuklar Banyo Yaparken Adeta Ölümle Burun Buruna Geldi

Yozgat’ta bu gün oldukça zor anlar yaşayan 3 Suriyeli çocuğun yaşadığı anlar yetkililerce aktarıldı. Şofben …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir