Ana Sayfa / YAŞAM / Antalya’da Lösemi İle Savaş Veren Muhammed, Hastalığa Yenik Düştü

Antalya’da Lösemi İle Savaş Veren Muhammed, Hastalığa Yenik Düştü

Lösemi hastalığına henüz 5.5 yaşında yakalanan Muhammed, hayata gözlerini yumdu. Muhammed’e yapılan ilik nakilleri ne yazık ki hayatını geri vermeye yetmedi;

Ankara’da yaşayan çiftin en küçük çocuğu olan minik Muhammet, daha henüz çocukluğunun bağrında hayata gözlerini yumdu. Bundan 2 sene kadar önce yüksek ateş sebebiyle Muhammed’i hastaneye götürdüğünü belirten ailesi, doktorlardan aldığı haberden sonra adeta yıkıldı. İlik kanseri olduğu anlaşılan Muhammed, bir an önce ilik nakli olabilmek için Hacettepe Hastanesi’nden Antalya’ya sevk edildi. Çocuğunun sağlığının daha önemli olduğunu fark eden baba, ne yazık ki Ankara’da ki işinden ayrılarak bir yol ayrımına geldi. Oğlu Muhammed için yollara düşen baba Seyit Maden, bütün dünyadan yardım diledi. Oğluna ilik bulmak için her türlü yolu deneyen Seyit Maden’e toplamda 1500 kişinin donör olma isteğiyle karşılaşınca oldukça mutlu oldu. Oğlunun hayatını yeniden kazanacağına oldukça inanan baba, oğlunun yaşamı için her türlü mücadeleyi verdi. Ancak ne yazık ki Muhammed için uygun donör bulunamadı. Baba ne yazık ki bu durum karşısında oldukça üzülmüşken güzel haberler geldi.

Muhammed İçin Uygun Donör Almanya’da Çıktı

Almanya’da ki ilik bankalarıyla temas üzerine Almanya’da yaşayan bir şahısla Muhammed’in iliğinin %100 uyumlu olması üzerine hemen ilik nakli gerçekleşti. Ancak ilik naklinin gerçekleşmesinden 20 gün sonra tekrar hastalığa yakalanan Muhammed’e 2. donör ise Türkiye’den bulundu. Ancak bu sefer de çeşitli sebeplerden dolayı nakilden sonra tekrar hastalanan Muhammed, ne yazık ki hayata veda etti.

İlginizi Çekebilir

Bağcılar’da mаskеli bir sаldırgаn 2 çocuğun üzerine kurşun yağdırdı!

İstanbul Bağcılar’da mаskеli bir sаldırgаn bаkkаl dükkanına girerek 16 ve 13 yаşlаrındаki iki kаrdеşin üzerine …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir