Ana Sayfa / YAŞAM / AP Türkiye Raportörü Kati Piri ; Türk halkına yanlış yapıldı

AP Türkiye Raportörü Kati Piri ; Türk halkına yanlış yapıldı

15 Temmuz’da millete karşı ateş açan, Türkiye’nin silahlarıyla Türkiye’yi vuran vatan hainleri birer birer tutuklanıyor. Milyonlarca Türk vatandaşının canlarına kast eden hainlerin arkasında ise Fetullah Gülen var;

Türk halkının 15 Temmuz gecesi bir facianın eşiğinden döndüğünü belirten AP Türkiye Raportörü Kati Piri, Ankara ziyareti sırasında Türk halkına yanlış yapıldığını belirtti. Fetullah Gülen’in bu kanlı darbe girişimini gerçekleştirdiğinden şüphesi olmadığını belirten Kati Piri, darbe girişiminin ardından sessizliğini koruyan Batılı liderlere de birkaç söylemde bulundu.

Suçlu Çok Açık ve Net!

Son 3 yıldır Türkiye ziyaretlerinde sürekli olarak FETÖ’cüler hakkında konuşmaların geçtiğini belirten Kati Piri, darbe girişiminin yönleri paralel devletin üzerine çektiğini belirtti. Bu kadar geniş kapsamlı bir operasyonun Pensilvanya’da mı yönetildi yoksa bütün FETÖ’cüler başından beri bu kanlı girişimden haberdar mıydı sorularını merak ederken, darbenin başrolünün FETÖ olduğundan hiçbir şekilde şüphesi olmadığını da ekledi. 15 Temmuz gecesi yaşananların ardından gerçekleştirilen tutuklamalar ise son hız devam ederken, FETÖ’nün Türkiye’de çok destekçi bulamadığını da ekledi.

İlginizi Çekebilir

Yetkililerimizden Engellilerimizin Yüzlerini Güldürecek Açıklamalar

Engelli bireylerimizin toplumda çok büyük bir öneme sahip olduğu ve onların da sosyal yaşama tam …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir