Ana Sayfa / TEKNOLOJİ / Apple Şirketi Halen Bütün Firmaların İçinde En İyisi

Apple Şirketi Halen Bütün Firmaların İçinde En İyisi

Yıllardır milyonlarca kişi tarafından tercih edilen Apple marka ürünler eskisi gibi zirveye oturmaya devam ediyor. İPhone ile yıllardır rekor satışlar yapan Apple, bu senede zirveyi hiç kimseye bırakmadı;

Bu yıl çıkardığı yeni telefon olan iPhone 7 ile eski günlerine yeniden dönerek satış rekorları kıran Apple firması, bu yıl satışlarında bir durgunluk yaşasa da neredeyse %5 oranında büyüyerek en büyük firma olma fırsatını yakaladı. Yıllardır oldukça kaliteli ürünler üreterek milyonlarca kişinin hayatını süsleyen, teknolojik ürünlerle insanların hayatını renklendiren Apple firması yine zirveye oturdu. Son çıkardığı iPhone 7’yi bir teknoloji harikası olarak üreten ve de milyonlarca kişi tarafından çıkar çıkmaz hemen satın alınan iPhone 7 model telefon ile yeniden eskisi gibi en iyi olma unvanını korumaya devam ediyor. Aynı zamanda IOS 8’den sonra çıkardığı yeni işletim sistemi olan IOS 10 ile de birçok kullanıcının ilgisini çeken Apple firması, bu sene diğer senelere göre satışlarının düşürdüğünü de belirtti. Ancak bu sene diğer senelere göre satış oranının düştüğünü belirten Apple yine de zirve koltuğun inmedi ve de aynı zamanda Apple bu sene %5 oranında firmasını büyüterek toplam 180 milyon doları aşkın değeriyle halen dünyanın en büyüğü. 2002 yılından beri her sene kendisini daha da geliştiren ve de yavaş yavaş zirve koltuğuna oturan Apple, toplam firma değerini sadece 14 yıl gibi kısa sürede neredeyse 35’e katlamayı başardı. Şirketi adeta bir servet haline getiren Apple firması, halen birincilik koltuğuna oturmakta ve de zirve koltuğundan inmeye hiç niyeti yok gibi!

En Büyük Rakibi Samsung, Bu Sene Note 7 İle Çok Başını Ağrıttı

Bu sene bilindiği üzere Samsung, teknoloji harikası olarak ürettiği NOTE 7 model telefonu ile büyük sorunlar yaşadı ve de kullanıcılardan oldukça fazla tepki aldı. Samsung ise NOTE 7 telefonlarını toplayarak yerine yeni NOTE 7’ler verdi ancak en son bir kullanıcı ise telefonunun uçakta alev aldığını söyledi ve de Samsung yine büyük bir hüsrana uğradı. Büyük oranda kar elde etmeyi beklerken böyle bir sorunla karşı karşıya olan Samsung ailesi, halen problemi çözebilmek için uğraşıyor.

İlginizi Çekebilir

Apple Airpods’unun Kaybolmasından Şikayetçi Olanlara Müjde

Apple’nin yayınladığı andan itibaren çok büyük ilgi gördüğü ve milyonlarca kişi tarafından satın alınan kablosuz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir