Ana Sayfa / GÜNDEM / ARTIK POLİSLERDE BAŞ ÖRTÜSÜ SERBEST

ARTIK POLİSLERDE BAŞ ÖRTÜSÜ SERBEST

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2013 yılından beri sürdürdüğü demokratikleşme sürecinde çoğu kamu görevlisinin baş örtüsü takma serbestliği geldi, peki aynı serbestlik kadın polisler içinde geçerli mi? Detaylar haberimizde yer alacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yıllardır inandığı ve sürdürdüğü demokratikleşme paketinde çoğu devlet emekçisine başörtüsü takma konusunda serbestlik getirildi ancak halen bu durumdan faydalanamayan emekçiler vardı. Bu başörtü özgürlüğü hususunun ise kadın polislere yansımasının ne olacağı ise oldukça merak konusu.

ÖZGÜRLÜĞÜN ALANI GENİŞLETİLDİ

Bugünkü Resmi Gazete’de, Emniyet Hizmetleri Sınıfı Mensupları Kıyafet Yönetmeliğinde yapılan değişiklikle, kadın polislerin başörtüsü kullanmasın artık serbest olduğuna dair bilgiler verildi. Yönetmelikte polislerin başörtüsü takmasını engelleyen ve din konusunda endişeler yaratan bu maddesi şu şekilde değiştirildi:

İlginizi Çekebilir

Mersin’de ByLock’u kullаndıklаrı bеlirlеnеn eski öğretmenler tutuklandı!

Mersin’de Fetullahçı Terör Ӧrgütü/Pаrаlеl Dеvlеt Yаpılаnmаsı’nа (FETӦ/PDY) yönelik operasyonda gözaltına alınan 23 zаnlıdаn еmniyеttеki işlеmlеri …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir