Ana Sayfa / EKONOMİ / Asgari Ücretin Düşüşüne İlişkin Açıklamalara Net Cevap Geldi

Asgari Ücretin Düşüşüne İlişkin Açıklamalara Net Cevap Geldi

Vergi diliminin değişmesinin üzerine asgari ücretin düşebileceğine dair yapılan açıklamalara netlik geldi. Asgari ücrette son durumun ne olacağı ile ilgili sorulara yetkililer netlik getirdi;

Vergi diliminin değişmesi asgari ücret alan vatandaşları oldukça tedirgin etmişti. Ancak asgari ücretle çalışan emekçilere güzel haberler geldi. Asgari ücrette hiçbir şekilde bir düşüş yaşanmayacağını bildiren yetkililer, işçiler gönlünü ferah tutsun dedi. Asgari ücret konusunda da vefat eden eşinin maaşını aldığını ancak bu maaşla geçinemediğini belirten bir vatandaş, işe girmesi durumunda bu maaşın kesilip kesilmeyeceğine dair bir soruda bulunması üzerine yetkililer hemen bu sorunun da cevabını verdi.

Bu Soruya da Cevap Yetkililerden Geldi

Vefat eden eşinin maaşını çeken vatandaşın evlenmemesi durumunda ancak bu maaşın kesilmeyeceği ancak eğer bu kişinin çocuğu yoksa maaşta kesinti yaşayabileceği belirtildi. Aynı zamanda asgari ücretle geçimini zor şartlar altında geçiren, maaş gününün bir an önce gelmesini bekleyen emekçiler için de yetkililer gerekli açıklamalarda bulunarak yürekleri bir nebze de olsa ferahlattı.

İlginizi Çekebilir

Sebze ve Meyve Fiyatlarındaki Artış İçin Alınan Önlemlerde Son Durum

Son zamanlarda çok ciddi oranda artış gösteren sebze ve meyve fiyatlarının tabana indirgenebilmesi adına alınan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir