Ana Sayfa / GÜNDEM / Bartın Üniversitesi’nin Akademisyeni Tutuklandı

Bartın Üniversitesi’nin Akademisyeni Tutuklandı

15 Temmuz gecesi yaşanan hain darbe girişiminin kısa sürede geri püskürtülmesinin ardından ülke çapında FETÖ terör örgütüne bağlı olduğu tespit edilen bir çok isim gözaltına alınmıştı. İlk dalganın ardından kurumlarda temizlik sürmeye devam ederken bugün Bartın Üniversitesinde akademisyen olan 7 öğretim görevlisi de gözaltına alındı. İşte detaylar;

Fetullah Gülen ile bağı bulunan örgüt mensubu üyeleri 15 Temmuz gecesi gerçekleştirilen darbe girişiminin sonrasında gerilim altında kalmıştı. Devlet kurumlarına paralel olarak yapılanma kuran cemaat mensubu bu bireylerin kurumlardan temizlenmesi için gerekli operasyonlar ve soruşturmaların daha da genişlemesinin ardından tüm kurumlarda araştırma süreçleri başlatılmıştı.

15 Temmuz’da başlatılan ve kısa sürede püskürtülen darbe girişim ile ilgisi olduğu tespit edilen Bartın Üniversitesi akademisyenlerinden 7’si kurumdan gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi.

Bartın Üniversitesinde Fetullah Gülen Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması soruşturması çerçevesinde Bartın Üniversitesi’nde görev yapmakta olan yedi akademisyen görevlisi gözaltına alındı. Bartın Cumhuriyet Başsavcılığı bünyesinde yürütülmekte olan soruşturma çerçevesinde Bartın Üniversitesi’nde görev yapmakta olan ve PDY ile bağı olduğu tespit edilen 7 akademisyen gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi. Bartın Emniyet Müdürlüğü takımları tarafından bölgede gerçekleştirilen operasyon çerçevesinde hukuk müşavirinin de aralarında bulunduğu yedi kişinin ev ve odalarında arama gerçekleştirildi. Şüpheliler ise ilgili soruşturma işlemlerinin ardından ifadeleri alınmak üzere Bartın Emniyet Müdürlüğü’ne teslim edildi. 7 akademisyenin ilişkili olduğu kişiler için de soruşturmalar başlatılırken FETÖ mensubu olduğu tespit edilen ve bu kişilerle bağlantısı olan diğer kişiler için de operasyonlar gerçekleştirilmeye devam edeceği açıklandı.

İlginizi Çekebilir

ESAD Güçleri Dostu PYD’yi Vurdu

Böylelikle, 5 senedir devam eden Suriye iç savaşında rejim uçakları ilk defa PYD’nin silahlı kolu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir