Ana Sayfa / GÜNDEM / Başbakan Binali Yıldırım Kilis’e Yapılan Hain Saldırıyı Kınadı

Başbakan Binali Yıldırım Kilis’e Yapılan Hain Saldırıyı Kınadı

Başbakan Binali Yıldırım, bu gün Kilis’te gerçekleştirilen roketatarlı saldırıya yönelik çeşitli açıklamalarda bulundu. Aynı zamanda akıllara takılan çeşitli sorunlara da netlik getirdi;

Bu gün ne yazık ki hain terör örgütü İŞİD tarafından Kilis’e haince bir saldırı düzenlendi. Neyse ki hiçbir vatandaş hayatını kaybetmezken, 6 kişi yaralandı. DAEŞ’in düzenlediği saldırı sonucunda yaralanan vatandaşların ise Suriye vatandaşı olduğu tespit edilirken, yaralanan vatandaşların isimleri ve de yaşları da eklendi. Mazhar Gülen Bayatlı’nın anma törenine katılan Binali Yıldırım, medya mensuplarının sorduğu soruları da teker teker yanıtladı. Kilis’te ki roketatarlı saldırı hakkında gelen bir soruya ise net bir cevap verdi. Öncelikle yapılan saldırı sonucunda yaralanan 6 kişinin 1’isinin durumunun oldukça ağır olduğunu belirten Başbakan Binali Yıldırım, yaralanan kişilerin çoğunun ise çocuk olduğunu belirterek lafına devam etti. Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından şuanda uygulanan Fırat Kalkanı Harekatı’nın ise Türkiye’de bulunan vatandaşların can güvenliğinin tam anlamıyla sağlanana kadar devam edeceğini belirten Binali Yıldırım, yaralanan 6 Suriye vatandaşlarına da aynı zamanda geçmiş olsun dileklerini iletti.

Amacımız Mülteci Durumundaki Suriye Vatandaşlarını Yeniden Topraklarına Yerleştirmek

Doğu bölgesinde yaşayan vatandaşların sınır güvenliğini koruyabilmek ve de doğu illerinde ki vatandaşların can güvenliğini güvence altına almak adına başlatılan Fırat Kalkanı Operasyonu’nda Özgür Suriye Ordusuna verilen desteğin sonuna kadar verileceğini ve de burada mülteci durumundaki Suriyeli vatandaşların ise kalıcı topraklarına yeniden yerleştirmeyi hedeflediğini belirtti.

İlginizi Çekebilir

ÇORLU’DAN KALKIŞ YAPAN EĞİTİM UÇAĞI DÜŞTÜ

Tekirdağ’da yer alan Çorlu İlçesi’nden eğitim amacı ile kalkış yapan ve havalanan Tarkim uçuş okuluna …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir