Ana Sayfa / EKONOMİ / Bayram Tatili Herkesten Çok Turizmcileri Güldürdü

Bayram Tatili Herkesten Çok Turizmcileri Güldürdü

Bayram tatilinin 9 gün olması en çok turizmcileri mutlu etti. Rusya ile ters düşülmesi üzerine oldukça zor zamanlar geçiren turizmcilerin yüzü bu sefer güldü;

Geçtiğimiz yıl Rus Su-24 uçağının düşürülmesinin üzerine Türkiye – Rusya ilişkileri oldukça gerginleşmişti. Ancak Recep Tayyip Erdoğan ile Putin’in sık sık görüşmeleri üzerine ilişkiler normalleşti ve de Ruslar tatil için Türkiye’ye akın etti. Türkiye’ye akın etmekte geç kalan Ruslar turizm sektörünü oldukça kötü etkilemişti. Ancak Kurban Bayramı tatilini değerlendiren insanlar, zor zamanlar geçirmekte olan turizmcilerin yüzünü güldürmeyi başardı. Tatilin 9 gün olmasının üzerine neredeyse hiçbir boş oda kalmayan odalar, iç turizmde oldukça büyük hareketlilik yaşattı.

Herkes Son Tatilini Yaptı

Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olmasını fırsat bilen tatilciler, son fırsatı da değerlendirdi. Bu sayede turizm sene boyunca en büyük karını Kurban Bayramı’nda elde etmiş oldu. Ege ve Akdeniz gibi tatil bölgelerinin tamamen dolup taştığını belirten yetkililer, bu durumun hem bütün otelcilere hem de tatilcilere büyük bir motivasyon sağlayacağını ekleyerek sözlerine noktayı koydu.

İlginizi Çekebilir

Sebze ve Meyve Fiyatlarındaki Artış İçin Alınan Önlemlerde Son Durum

Son zamanlarda çok ciddi oranda artış gösteren sebze ve meyve fiyatlarının tabana indirgenebilmesi adına alınan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir