Ana Sayfa / YAŞAM / BBP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI TUTUKLANDI MI?

BBP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI TUTUKLANDI MI?

15 Temmuz 2016 darbe girişiminin ardından tutuklanan on binlerce önemli devlet görevlileri ve önemli iş adamları oldu. Peki BBP Genel Başkan Yardımcısı tutuklandı mı? BBP Genel Başkan Yardımcısının FETÖ ile ilişkisi var mı ?

15 Temmuz darbe girişiminin FETÖ tarafından TSK’ya soktuğu hainler ile yapıldığı biliniyor. Peki kurunun yanında yaşta yanacak mı yoksa BBP Genel Başkan Yardımcısı FETÖ yandaşı mı? Alınan bilgiye göre, soruşturma sonucunda gözaltında bulunan Kartal ve sekreteri ile 19 polisin emniyetteki sorguları bitti.

BBP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI TUTUKLANDI
Kartal adliyeye girerken “Kahrolsun PKK, kahrolsun FETÖ, kahrolsun terör” diyerek bağırdı. Savcılıkta ifade veren Kartal ile 9 emniyet mensubu çıkarıldıkları mahkemece tutuklanırken, Kartal’ın sekreteri ile 10 polis ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ

Türkiye önemli bir dönüm noktasından geçtiğini bir kere daha tüm dünyaya gösterdi. Koordinasyon Merkezi’ne gelen ilk bilgi Genelkurmay Başkanlığı yerleşim yerinden silah sesi duyulduğu oldu. Saat 21.30 ile 22.00 arası Başbakanlık Kızılay binasındaki korumayla görevli personeli, Genelkurmay Başkanlığı yerleşkesinden silah seslerinin duyulduğunu, Koordinasyon Merkezi’ne iletti. Bu ihbar üzerine Silahlı Kuvvetler Komuta Harekât Kontrol Merkezi (SKHKM) yetkilileri ile birer birer görüşüldü. Yetkililer, “Ani müdahale mangaları tarafından tatbikat yapılıyor.” cevabını verdi.
Darbeciler tarafından kullanılan tankların Çankaya Köşkü çevresinde dolaştığı dikkat çeken video ve fotoğraflarda, helikopterin açtığı ateş sonrasında Köşk’ün önündeki caddede bekleyen vatandaşlar tehdit altındayken ve vatandaşlar siper alırken, polislerin de helikopter ateşine tabanca ve otomatik silahlarla müdahale ettiği izlendi.
Vatandaşların köşk çevresinden bulunan tankları da ellerinde Türk bayraklarıyla protesto etmeleride bütün kameralarda görüntülendi ve bütün yayınlarda yer verildi.

İlginizi Çekebilir

Yetkililerimizden Engellilerimizin Yüzlerini Güldürecek Açıklamalar

Engelli bireylerimizin toplumda çok büyük bir öneme sahip olduğu ve onların da sosyal yaşama tam …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir