Ana Sayfa / MAGAZİN / Berk Gürman’a 3 ay hapis cezası onandı

Berk Gürman’a 3 ay hapis cezası onandı

İkiz kardeşi Öykü Gürman ile birlikte televizyon ekranlarında yıldızı parlayan “Evlerinin Önü Boyalı Direk” şarkısı ile üne kavuşan Berk Gürman ile yoları ayrılan, İzmir’de oturan Melek Zübeyde Türkoğlu, 2008 yılında Berk Gürman ile kente konser için geldiğinde tanışıp evlendi. Melek Zübeyde Türkoğlu, 2009 yılında avukatı Tülin Alsancak aracılığıyla Beyoğlu 1. Aile Mahkemesi’nde 150 bini manevi, 100 bini maddi toplam 250 bin TL tazminat ile aylık 2 bin lira nafaka istemiyle boşanma davası açtı. Berk Gürman da açtığı karşı davada ise eşinden boşanmak için 100 bin TL maddi tazminat istedi. Beyoğlu 1. Aile Mahkemesi’nde 2014 yılında başlanan boşanma davasında hakim çifti boşayıp, Melek Zübeyde Türkoğlu’nun açtığı davayı kısmen onayladı. Mahkeme, Berk Gürman’ın 130 bin lira maddi manevi tazminat ve aylık bin 200 lira nafaka ödemesine karar kıldı. Berk Gürman’ın açtığı dava ise mahkeme tarafından kabul edilmedi.

Melek Zübeyde Türkoğlu’nun avukatı Tülin Alsancak, müvekkiline verilmesi gereken nafakayı ödemediği gerekçesiyle paranın tahsili için Berk Gürman’a tekrar dava açtı. İzmir 9.u İcra Mahkemesi’ndeki davanın duruşmasına Melek Zübeyde Türkoğlu’nun avukatı Tülin Alsancak katılırken, Berk Gürman tarafından kimse katılmadı. Hakim, Berk Gürman’a, nafaka hükmüne uymadığı gerekçesiyle 3 ay hapis cezası verdi. Berk Gürman temyiz etmeyince, karar kesinlik kazandı.

Berk Gürman daha önce de kendisine açılan davada İstanbul 8. İcra Mahkemesi tarafından 1-3 ay arası hapis cezasına çarptırılmıştı. Avukat Tülin Alsancak, boşanma davası sonuçlanana kadar mahkemenin müvekkiline ödenmesine karar verdiği aylık 750 Lira önlem nafakası parasını da davalı Berk Gürman’ın bugüne kadarda hiç ödemediğini, 70 bin TL nafaka, yasal faizleri hariç 130 bin lira da maddi ve manevi tazminat alacaklarının olduğunu açıkladı. Alsancak, Berk Gürman’ın parayı ödememesi halinde cezaevine gireceğini de açıkladı. Gürman’ın, parayı ödemesi halinde ise cezanın infazı durdurulacak.

İkizi olan Öykü Gürman ise 7 ay önce evlendiği Yavuz Bingöl ile olan evliliğini sessiz sedasız tek celsede bitirmişti.

İlginizi Çekebilir

Aleyna Tilki 200 milyonu geçti

İlk single çalışması Cevapsız Çınlama youtube’da izlenme rekoru kırarak 200 milyonu geçti. İlk single çalışması …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir