Ana Sayfa / SAĞLIK / Bir Akciğer Kanseri Hastası Tıp Dünyasını Alt Üst Ederek Hastalığı Yendi

Bir Akciğer Kanseri Hastası Tıp Dünyasını Alt Üst Ederek Hastalığı Yendi

Günümüzde en umutsuz hastalıklardan birisi olarak görülen akciğer kanseri hastalığı yaşayan bir kişi, hastalığını sadece hobileri ile yendi. Hastalığını öğrendikten sonra eski eşyalar ile ilgilenerek, mutlu olan Sivaslı tıp dünyasını adeta alt üst etti;

Günümüzde birçok kişinin mücadele ettiği, sonu ölüm olarak görülen akciğer kanseri hastalığı için bir hasta oldukça iyi bir çözüm üretti. Hastalıkta psikolojik süreçlerin oldukça önemli yer tuttuğunu belirten uzman doktorlara uyarak kendisine bir hobi edinen akciğer kanseri hastası adeta tıp dünyasını bu gün alt üst etti. Akciğer kanseri hastası olduğunu öğrendikten sonra kendisini sadece mutlu olacağı şeylere veren 52 yaşında ki Hasan Yıldırım, hastalığı adeta alt etti. Kendisine ait olan eski tarım aletlerini ve müzik aletlerini adeta bir sergi gibi sergileyen 52 yaşındaki akciğer kanseri hastası Hasan Yıldırım, bu sergileme alışkanlığını yıllarca sürdürmüş ve de evinin bahçesindeki çardağa bu eski malzemeleri birer birer asmış. Akciğer kanseri olduktan sonra işini bırakarak, hasta olduğu için 3 ayda bir verilen bin lira para ile geçimini sağlayan Hasan Yıldırım moralini her zaman yüksek tuttuğunu belirtti. Hastalıkta psikolojinin oldukça büyük önem arz ettiğini belirten uzman doktorlar, ne kadar doğru bir açıklama yaptıklarını bir kere daha kanıtlamış oldu.

Sadece Doktorların Söylediklerini Yaptım

Bundan 3 yıl kadar önce sürekli öksürdüğü sebebiyle hastaneye başvuran Hasan Yıldırım, muayene olmak üzere gittiği hastane de akciğer kanserine yakalandığını öğrenmiş ve de hiç moralini bozmamış. Hasta olduktan kısa bir süre kemoterapi tedavisi ile ayakta kalan Hasan Yıldırım, doktorların söylediği sözleri harfiyen yerine getirdiğini belirtti. Akciğer kanseri teşhisi koyulduktan sonra sadece moralini yüksek tutabileceği işlerle meşgul olan 52 yaşındaki kanser hastası Hasan Yıldırım, en büyük hobisi olan eski eşyalarla ilgilenmeyi sürdürdüğünü belirtti. Kanser hastası olduktan sonra bütün vakitlerini çevrelerden eski eşyalar toplamakla geçiren ve de eski eşyaları topladıkça moral bulduğunu belirten kanser hastası Hasan Yıldırım, kanseri yenerek tıp dünyasını adeta alt üst etti.

İlginizi Çekebilir

Suriyeli Çocuklar Banyo Yaparken Adeta Ölümle Burun Buruna Geldi

Yozgat’ta bu gün oldukça zor anlar yaşayan 3 Suriyeli çocuğun yaşadığı anlar yetkililerce aktarıldı. Şofben …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir