Ana Sayfa / YAŞAM / Birleşik Krallık Dış İşleri Bakanı Türkiye Ziyaretini Gerçekleştirdi

Birleşik Krallık Dış İşleri Bakanı Türkiye Ziyaretini Gerçekleştirdi

15 Temmuz darbe girişiminde İngiltere’nin Türkiye’yi desteklediğini göstermek amacıyla İngiltere Dışişleri Bakanı bu gün Türkiye’ye geldi. Gaziantep’e bir ziyaret düzenleyen İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson, Suriyeli sığınmacıları ziyaret etti;

Dün gerçekleşeceği ziyaretin haberi bütün medya mensuplarınca açıklanmıştı. Bu gün ise Dışişleri Bakanı Boris Johnson, Suriyeli mültecilerin kamplarını yerinde gördü. Gaziantep’in Nizip İlçesinde Suriyelilerin barınmak için kullandığı konteynerleri ziyaret eden Boris ve onun yanında bulunan yetkili kişiler, aynı zamanda Nizip Kaymakamı ve AFAD İl Müdürü’nün de eşliğiyle birlikte birçok yeri gezdi ve de ilkokulları ve de anaokullarını ziyaret etti. Okulda bulunan çocuklar ile konuşup, tanışan yetkililer iyi izlenimlere şahit olduklarını eklemekten geri durmadı. Suriyeli mültecilere bütün imkanların sağlandığını ve de bu kişilerin hiçbir eksiği olmadan yaşamlarını devam ettirdiğini aktaran yetkililer, Suriyelilere çeşitli sorularda yöneltti. Orada bulunan Suriyelilere daha önce nerede yaşadıklarını ve de bir sohbet ortamı kuran yetkililer, bu iletişimi yetkililerin yanında bulunan tercüman sayesinde gerçekleştirdi.

Eğitim İhtiyaçları da Karşılanıyor

Aynı zamanda zor durumlardan Türkiye’ye göç etmek zorunda kalan çocukların, insani ihtiyaçlarından başka okul ihtiyacının da karşılandığını belirten yetkililer, Türkiye’ye minnettar olduğunu ve de misafirlerini oldukça iyi şartlarda ağırladığını eklemekten de geri durmadı. Nizip’te ki bir sosyal tesisi de ziyaret eden Boris Johnson’a iyi yürekli bir vatandaş buzdolabı süsü hediye etti.

İlginizi Çekebilir

O Hastane Çok Sayıda Vatandaşımıza Diyabet Eğitimi Verdi

Osmaniye Devlet Hastanesi diyabet hastalığı konusunda çok büyük bir başarıya imza attı. 1 yılı aşkın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir