Ana Sayfa / GÜNDEM / Bitlis’te Terör Saldırısı

Bitlis’te Terör Saldırısı

Bitlis’in Hizan ilçesi dolaylarında Askeri aracın geçmekte olduğu yolda terörisler tarafından patlatılan bombanın etkisi ile araçta bulunan 5 asker şehit oldu, araçta bulunan diğer 6 asker ise yaralı. Bölgede gerçekleştirilen çatışma esnasında ise köy korucusu şehit oldu 1 asker de yaralandı. Detaylar şu şekilde;

 

Son günlerde ülkemizde meydana gelen korkunç terör saldırılarına Bitlis’ten de kötü bir saldırı eklendi. Hizan ilçesi dolaylarında hareket halinde bulunan askeri aracın geçmekte olduğu yolda teröristler bomba patlattılar. Patlamanın etkisi ile hasar gören araçta bulunan 11 askerden 5’i şehit oldu, 6’sı ise yaralı olarak hastaneye sevk edildi.
Gerçekleşen hain ve korkunç saldırının ardından ise bölgede geniş kapsamlı güvenlik önlemleri alındı ve arama çalışmaları başlatıldı. Arama çalışmaları sırasında teröristler ile silahlı çatışmaya girilirken bu sıcak çatışma esnasında köy korucusu Müslüm Yaldız şehit oldu, bir asker ise çatışma esnasında yaralandı.
Teröristlerin askeri aracın geçiş yoluna sakladığı el yapımı patlayıcı bomba zırhlı olarak dizayn edilmiş olan askeri aracın yaklaşması ile birlikte patlatıldı. Yaşanan facianın ardından havadan ve karadan arama ve tarama çalışmaları sürdürülürken bölgede büyük çaplı güvenlik önlemleri alınmış durumda.
Yaralanan askerler ise Bitlis’in Tatvan Devlet Hastanesine sevk edildi. Bölgeye gelen ambulanslar tarafından hastaneye götürülen yaralı askerlerin tedavileri sürmekte. Gerçekleşen hain saldırı sonrasında 5 asker şehit olmuştu, çatışmada hayatını kaybeden köy korucusunun da şehit olması ile şehit sayısı 6’ya yükseldi… Ülkenin son günlerde yaşanan bu terör saldırılarına karşı metanetli olması gerektiği açıklamalarında bulunan yetkililer gerekli operasyonların sürdürüldüğünü beyan ettiler.

İlginizi Çekebilir

Mersin’de ByLock’u kullаndıklаrı bеlirlеnеn eski öğretmenler tutuklandı!

Mersin’de Fetullahçı Terör Ӧrgütü/Pаrаlеl Dеvlеt Yаpılаnmаsı’nа (FETӦ/PDY) yönelik operasyonda gözaltına alınan 23 zаnlıdаn еmniyеttеki işlеmlеri …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir