Ana Sayfa / TEKNOLOJİ / BlackBerry Efsanesi Gelecek Günlerde Son Bulacak

BlackBerry Efsanesi Gelecek Günlerde Son Bulacak

Geçtiğimiz yılların en efsane telefonu olarak ifade edilen BlackBerry artık kullanılmamaya ve de bununla beraber iflas etmeye yüz tuttu. BlackBerry ne yazık ki hayret edilecek seviye de bir kar grafiğine sahipken, son yıllarda pek tutulmayan bir telefon markası olarak görülüyor;
Geçtiğimiz yıllarda herkes tarafından sıklıkla kullanılan, efsane telefon olarak belirtilen BlackBerry ne yazık ki artık iflas bataklığının eşiğinde. Bir zamanlar dokunmatik telefonların yerine tercih edilen BlackBerry’nin eski kasa klavyeli telefonları ne yazık ki artık kullanılmamakla beraber, tercih de edilmiyor. Geçtiğimiz yıl hem dokunmatik hem de klavyeli bir telefon üreten BlackBerry’nin çıkardığı telefon ise oldukça pahalı olduğu sebebiyle birçok kullanıcı tarafından tercih edilmemişti. BlackBerry üreticileri ise aşırı derecede yüksek olan bu fiyatları düşürmemek adına ısrar etti. Bu ısrarın üzerine de hem yabancı ülkelerde hem de Türkiye’de oldukça yüksek fiyatı yüzünden pek tercih edilmeyen bu telefon ile de istediği kazancı elde edemeyen BlackBerry, hüsran üstüne hüsrana uğradı. Birçok teknoloji uzmanları BlackBerry’nin artık ömrünün bittiğini ve de iflasa yüz tuttuğunu belirtirken, BlackBerry halen pes etmiş değil.

Artık Akıllı Telefon Dünyasından Çekileceğiz

Ürettiği akıllı telefonlar ile istediği kazancı elde edemeyen BlackBerry firması artık akıllı telefondan çekilme kararını aldı. Geçtiğimiz yılların en efsane telefonu olarak ifade edilen BlackBerry, yeni dokunmatik telefonların çıkmasının ardından pek tercih edilmedi. Aynı zamanda dokunmatik telefon da çıkaran BlackBerry, oldukça yüksek bir fiyat ile müşterilere sunulması sebebiyle yine tercih edilmedi. Hiçbir şekilde istediği kar düzeyine ulaşamayan firma, artık akıllı telefon üretmeyecek. Ancak firma akıllı telefonların üretimden çekilmesinin, BlackBerry kullanıcılarının teknik destek almasını engelleyecek bir husus değil. Akıllı telefon üretiminden dili yanan BlackBerry, kullanıcılarının akıllı telefonlarında herhangi bir teknik sorun yaşadığında telefonlarını yine firmalara iletebileceğini belirtti. BlackBerry Yönetim Kurulu Başkanı ise bu iflas hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. Bundan sonra uygulama geliştirme ve de yazılım yapma üzerine yoğunlaşacaklarını bildiren John Chen, verdiği hizmetleri artık telefon uygulamalarında gösterecek.

İlginizi Çekebilir

Apple Airpods’unun Kaybolmasından Şikayetçi Olanlara Müjde

Apple’nin yayınladığı andan itibaren çok büyük ilgi gördüğü ve milyonlarca kişi tarafından satın alınan kablosuz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir