Ana Sayfa / GÜNDEM / Bosna Hersek’te Artık Avrupa Birliğine Dahil Oldu

Bosna Hersek’te Artık Avrupa Birliğine Dahil Oldu

Yıllardır Bosna Hersek Avrupa Birliğine dahil olabilmek için can atıyordu. Bu gün ise Avrupa Birliği’nden konu hakkında net açıklama geldi;

Verilen bilgiye göre artık Bosna Hersek’te Avrupa Birliği üyesi oldu. Avrupa Birliğine tam üyelik için geçen sene başvuruda bulunan Bosna Hersek, üyelik için gereken bütün kriterler uygun görüldüğünden artık başvuru süreci bitti ve Avrupa Birliği üyesi olan bir ülke haline geldi. Batılılaşma istikametinde oldukça büyük bir adım atan Bosna Hersek, tarihi bir gün yaşadığını ve halkın da bu üyelik hususunda verdiği tepkilerin oldukça olumlu olduğu aktarıldı. Bosna Hersek’in  tam da gelişme yıllarında Avrupa Birliği üyesi olması ona büyük katkı sağlayacak. Gelişme yönünde oldukça etkili olan Avrupa Birliği Bosna Hersek’e destek vermeyi esirgemeyeceğini de aktardı.

Bosna Hersek’e Sonsuz Destek Avrupa Birliğinden Gelecek

Henüz gelişme ve yenileşme aşamasında olan Bosna Hersek’e Avrupa Birliği’nden tam destek gelecek. Gelişme aşamasında olan ülkenin Avrupa Birliği’ne üye olması hususunda bütün kriterlerinin eksiksiz olarak tam olması ve Avrupa Birliği’nden geçtiğimiz günlerde ayrılan İngiltere gibi büyük bir devletin boşluğunu bir nebzede olsa kapatabilmek için üyelik süreninin başarılı olduğunu ifade eden yetkili kişiler, Bosna Hersek’in bu durumdan oldukça iyi bir şekilde faydalanabileceği hususunu da eklemeyi es geçmedi.

İlginizi Çekebilir

O Terör Örgütü Resmen Kendi Savaş Uçağını Üretti

Bütün ülkeler vatandaşları için tehdit unsuru olan ve ülkemizde bitirilebilmesi adına yoğun bir çaba sarf …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir