Ana Sayfa / TEKNOLOJİ / Bu Gün Apple Kullanıcısından Alınan Bir Şikayet Apple Firmasını Hayrete Düşürdü

Bu Gün Apple Kullanıcısından Alınan Bir Şikayet Apple Firmasını Hayrete Düşürdü

Günlerdir telefon patlamaları ile mücadele eden olan Apple, 2 sene önce çıkartmış olduğu telefonundan kötü haber aldı. Bir kullanıcı cihazı orijinal şarj aleti ile şarj ederken aniden patladığını belirtti ve de Apple şaşkınlığa uğradı;
Galaxy Note 7 ile gündemlerden düşmeyen patlama sorununu bu gün ise Apple firması yaşadı. Bir kullanıcının telefonu şarja taktıktan sonra patladığını belirtmesi üzerine iPhone kullanıcılarında bir tedirginlik oluştu. İPhone 6 Plus telefonuna sahip bir kullanıcının aniden şarj olduğu sırada patladığını ve de patlama etkisiyle aynı zamanda bir Apple Watch standının da zarar gördüğünü belirten kullanıcı, cihazın nasıl patladığı hakkındaki detayları da bir haber kanalına aktardı. Cihazı henüz 3 aydır kullandığını belirten kullanıcı, patlama etkisiyle zarar görmediğini belirtti. Galaxy Note 7 kullanıcılarının yaptığı şikayetlerden sonra Apple’ye ait bir telefonun patlaması hayret yarattı. Galaxy Note 7’den dolayı oldukça başı ağrıyan Samsung’un yaşadığı sorunu bu gün Apple firması da yaşadı. Telefonun patlama sorununa bir türlü çözüm bulamayan Samsung, çözümü telefonları yeniden toplamakta bulmuştu. Telefonu yenileriyle değiştiren Samsung, yeşil damgalı yeni Galaxy Note 7’leri kullanıcılarına iade etti ancak sorun yine çözülmedi. Kısa bir süre sonra yine bir kullanıcının patlama sorunu yaşaması üzerine Samsung’un iyice başı ağrıdı.

İstediği Grafiklere Bir Türlü Erişemedi

Samsung, teknoloji harikası olarak ürettiği Galaxy Note 7 model telefonu üreterek büyük kar grafiği elde etmeyi planlamıştı. Ancak ürettiği telefon ile hem istediği kar grafiğini elde edememiş hem de birçok sorunla karşı karşıya gelmişti. Birer birer patlayan Galaxy Note 7 model telefonla oldukça başını ağrıtan Samsung, bir türlü sorunun çözümünü bulamadı. Ayrıca geçtiğimiz günlerde de bir Galaxy Note 7 model telefonun uçakta patlaması üzerine bir uçakta seferler ertelenmişti. Bu ve bunun gibi olaylar yüzünden de havayolu şirketleri çeşitli önlemler aldı. Galaxy Note 7 kullanıcısının hiçbir şekilde telefonunu açmaması gerektiğini ve de şarja takmaması gerektiği şeklinde önlemler alan havayolu firmaları, müşterilerinin hizmet kalitesini artırmak adına bu türlü yöntemlere başvurduğunu da belirtti.

İlginizi Çekebilir

Apple Airpods’unun Kaybolmasından Şikayetçi Olanlara Müjde

Apple’nin yayınladığı andan itibaren çok büyük ilgi gördüğü ve milyonlarca kişi tarafından satın alınan kablosuz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir