Ana Sayfa / YAŞAM / Bu Gün de Kilis’e Roket Düştüğü Açıklaması Vali Tarafından Yalanlandı

Bu Gün de Kilis’e Roket Düştüğü Açıklaması Vali Tarafından Yalanlandı

Geçtiğimiz günlerde Kilis’e roketatar saldırısında bulunan DAEŞ, bir polisimizi şehit etmişti. Bu gün ise Kilis’e roket atıldığı şeklinde gelen haberlere Vali tarafından çeşitli açıklamalar geldi;

Kilis Valisi tarafından bu gün Suriye’den Kilis’e bir saldırı geldiği yönünde gelen açıklamalar yalanlandı. Bu gün kentte hiçbir şekilde roketatar saldırısı gerçekleşmediğini belirten Kilis Valisi, haberlerin tam anlamıyla asılsız olduğunu belirtti. Sınırda güvenlik güçlerimizin bir mühimmatı kontrollü olarak imha ettiğini belirten Kilis Valisi İsmail Çataklı, vatandaşları rahatlattı. Suriye’den gelebilecek her türlü saldırıya karşı güvenlik önlemlerini hat safhaya çıkartan yetkililer, mayınlar için imha çalışmalarının halen sürdüğünü de belirtti. Kilis’e geçtiğimiz günlerde haince bir saldırı düzenleyen terör örgütü DAEŞ, bir vatandaşımızı ne yazık ki şehit etmişti. Aynı zamanda Türk Silahlı Kuvvetleri, DAEŞ’in Kilis’e düzenlediği saldırıya misliyle karşılık vererek tespit edilen bütün DAEŞ hedeflerinin imha edildiğini belirtti. Türk Silahlı Kuvvetleri Fırat Kalkanı Operasyonu ile de DAEŞ’e büyük darbe vurmakta ve de DAEŞ’e ait bütün köyleri ele geçirmekte. Terör örgütü DAEŞ’i ele geçirdiği her fırsatta alt eden, militanları birer birer tespit ederek imha eden Türk Silahlı Kuvvetleri operasyon kapsamında büyük başarılar elde etmekte.

Özgür Suriye Ordusu’nun Verdiği Kayıplar, Şehit İlan Edildi

Fırat Kalkanı Operasyonu neticesinde muhalif ordu ilan ettiği Özgür Suriye Ordusu ile kahramanca DAEŞ’i alt etmek için mücadeleler veren Türk Silahlı Kuvvetleri, Özgür Suriye Ordusu’na imkan bulduğu her fırsatta destek vermekte. Aynı zamanda Özgür Suriye’den verilen kayıpları şehit olarak ilan eden Türk Silahlı Kuvvetleri, Özgür Suriye Ordusu’na DAEŞ ile girilen çatışma da hava saldırısı ile destek verdi. Aynı zamanda operasyon sürecinde Özgür Suriye Ordusu ile DAEŞ militanlarını öldüren ve de Suriye’de ki hain terör örgütü militanlarının elindeki mühimmatları imha eden Türk Silahlı Kuvvetleri, operasyonun Türkiye vatandaşlarının can güvenliğinin tam anlamıyla sağlanana kadar devam edeceğini belirtti. Türkiye milletinin bütün vatandaşlarının tam anlamıyla can güvenliğinin sağlanmasını için bu operasyonun süreceğini belirten Türk Silahlı Kuvvetleri, milletin menfaatlerini kendi menfaatlerinin üzerinde tutmakta.

İlginizi Çekebilir

Bağcılar’da mаskеli bir sаldırgаn 2 çocuğun üzerine kurşun yağdırdı!

İstanbul Bağcılar’da mаskеli bir sаldırgаn bаkkаl dükkanına girerek 16 ve 13 yаşlаrındаki iki kаrdеşin üzerine …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir