Ana Sayfa / SAĞLIK / Bu Gün Farkındalık Adına Cami Önünde Kanser Standı Kuruldu

Bu Gün Farkındalık Adına Cami Önünde Kanser Standı Kuruldu

Görülmesi en olağan olan prostat kanseri için bu gün cami önünde farkındalık yaratıldı. Yapılan bilgilendirme çalışması bütün vatandaşlar için önemli bir nokta oldu;

Manisa’da bir camii önünde kurulan prostat kanserine farkındalık standına çoğu vatandaş katılım gösterdi. Görülmesi en olağan hastalıklardan birisi olan prostat kanserine karşı farkındalık yaratan grup, vatandaş tarafından oldukça güzel tepkiler aldı. Prostat kanserinin sinsice bir ilerleme kaydettiğini belirten uzmanlar, aynı zamanda erken teşhisin önemine dikkat çekti. Önceden genel olarak 50’li yaşlarda görülen kanserin artık 45 yaşına kadar indiğini belirten uzmanlar, yaptığı bu farkındalıkla vatandaşı önlem almaya teşvik etti. Geceleri sık sık idrara çıkmanın, idrarın kesik kesik yapılmasının ve de idrar torbasının tam anlamıyla boşalmamasının bu hastalığa işaret olabileceği yönünde açıklamalarda bulunan uzmanlar, hastalığın ilerleyen dönemlerinde oldukça çok can yakabileceğini ve de kemiklerde aşırı derecede dayanılmaz ağrılar yaratabileceğini belirtiyor. Erken teşhis konulduğu zaman bu hastalığın çok kolay bir şekilde tedavi olabileceğini belirten uzmanlar, hastalığın tedavisinin başarısızlıkla sonuçlanabilme ihtimalinin de olduğunu belirtiyor. Yılda sadece bir kere yapılacak olan kan tahlili birçok hastalığın önüne geçebilir.

Fazla Zamanınızı Almaz!

Oldukça kısa süren bir kan tahlili ile bu tür ilerleyen hastalıklara kolay şekilde çözüm bulabilen uzmanlar, hastalığın ilerleyen sürecinde tedavinin daha da zorlaşabileceğini belirtti.

İlginizi Çekebilir

Samsun Valisi Şahin’den Kanser Hastalığı Açıklaması

Her geçen yıl dünyada ciddi oranda yaygınlık gösteren kanser hastalığı hakkında açıklamalarda bulunan Samsun Valisi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir