Ana Sayfa / SAĞLIK / Burdur’da Sağlık Bakanlığı öğrencilere bedava bisiklet dağıttı

Burdur’da Sağlık Bakanlığı öğrencilere bedava bisiklet dağıttı

Burdur Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün “Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Programı” ile hediye ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda, Burdur merkez ve ilçelerinden 205 ilk ve ortaokul öğrencisine bisikletleri Vali Hasan Kürklü, Garnizon Komutanı Piyade Albay Metin Karagöz, Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, İl Genel Meclisi Başkanı Muzaffer Bağcı, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar eşliğinde teslim edildi.

Teslim edilen bisikletlerden sonra konuma yapan Halk Sağlığı Müdürü Dr. Sevinç Sütlü, “Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Programı kapsamında 205 öğrencimizi daha bisikletle buluşturuyoruz. Sağlık Bakanlığı mensubuyuz, ‘Hastalık Bakanlığı’ değil. İnsanlar hasta olsun gelsin de tedavi edelim diye kurulmadık. Hasta olmalarını engelleyip sağlıklı yaşamaları için kurulmuş bir bakanlığız. Bu kapsamda evde oturan, bilgisayar oynayan, vakit geçiren değil, yaramazlık yapan, atlayan, zıplayan, bisiklete binen, büyüyünce de takım elbisesi ile altına bisikletini çekip işe giden çocuklar olması için çalışıyoruz.” diyerek programı amacını ve sürekliliğini vurguladı.

İlginizi Çekebilir

Uzman Doktorlardan Çocuk Hastalıkları Hakkında Detaylı Açıklamalar

Çocuk hastalıkları konusunda çok daha dikkatli olmamız gerektiği yönünde uzman doktorlarımız sürekli olarak açıklamalarda bulunmaktayken …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir