Ana Sayfa / GÜNDEM / Canlı bomba başörtüsü ile kamufle olmuş

Canlı bomba başörtüsü ile kamufle olmuş

TERÖR İBADETHANELERE İNDİ
PKK’nın alçak yüzü sonunda görüldü ve terör camilere kadar inmeyi başardı. Bursa Ulu Camii önünde düzenlenen canlı bomba saldırısında 1 kişi hayatını kaybederken 23 kişi de yaralandı. Canlı bombanın kendini erken infilak ettirmesi daha büyük can kayıplarını önledi. Saldırı tam olarak saat 17:26 da gerçekleşti. Ulu Caminin batı kapısında düzenlenen olayda, kalabalık ortama doğru yürüyen canlı bomba kendini patlattı. Yaşanan şiddetli patlamanın sonrasında patlamanın olduğu bölge kan gölüne döndü. Yaralanan 11 kişi ambulanslarla Muradiye ve Çekirge Devlet Hastanelerine kaldırıldı.

Canlı bombanın siyah renkte uzun manto giydiği, başörtüsü taktığı belirtildi. Teröristin bombayı infilak ettirdiği sırada 4 metre yanında yalnızca bir kişinin bulunmasının olası bir facianın önüne geçtiği açıklandı.

Canlı bombanın olay yerinde ayağının takılıp bilerek yere düştüğü ve elindeki siyah bir çantayı kalabalığın arasına atmaya çalıştığı da söylemler arasında .
Patlamanın sonrasında tarihi Bursa Kapalı Çarşı dahil olmak üzere , vakanın olduğu bölgenin yakınlarındaki bütün cadde ve sokaklarda güvenlik önlemleri artırılırken, çarşı esnafı dükkanlarını kapattı. Trafik akışı da Altıparmak Caddesi’nden Atatürk Caddesi’ne kadar durduruldu. Etrafta yakınları bulunan insanlar , haber almak için alanda kalabalık oluşturdu. Olay yeri analiz ekipleri, bombanın patladığı noktada ve Ulu Cami yakınlarında çalışmalarını gece geç saatleri kadar devam ettirdi . Konuya ilişkili olarak açıklama yapan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, saldırıyı gerçekleştiren teröristin 25 yaşlarında ve kadın olduğunu bilgisini verdi . ” an itibariyle elbette ki kimlik verileri ve bağlı yapıyla alakalı bir bilgimiz yok. Onun incelemeleri İçişleri Bakanlığı tarafından yapılıyor.” diyen Bakan Müezzinoğlu, “Yaralılarınız arasında ağır diyebileceğimiz kritik bir olay yok” ifadelerini kullandı.

Bursa’da patlama anı güvenlik kamerasında
video için tıklayın

Patlama sebebiyle etrafta bulunan 20’yi aşkın işyerinin camları kırılırken, 2 işyerinde ise büyük çapta parasal hasar meydana geldi.

İlginizi Çekebilir

ÇORLU’DAN KALKIŞ YAPAN EĞİTİM UÇAĞI DÜŞTÜ

Tekirdağ’da yer alan Çorlu İlçesi’nden eğitim amacı ile kalkış yapan ve havalanan Tarkim uçuş okuluna …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir