Ana Sayfa / GÜNDEM / CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Şehit Ailelerine Baş Sağlığı Diledi

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Şehit Ailelerine Baş Sağlığı Diledi

Kemal Kılıçdaroğlu, şehit ailelerini ziyaret etmek için Çorum’a gitti. Şehit ailelerini birer birer ziyaret eden Kemal Kılıçdaroğlu, şehit ailelerine baş sağlığı diledi;

PKK’nın düzenlediği hain bomba saldırısı sonrasında şehit olan kahraman askerlerimize baş sağlığı dilemek üzere Çorum’a giden Kemal Kılıçdaroğlu, şehit ailelerine baş sağlığı diledi. Kemal Kılıçdaroğlu, baba ocağının önünde ki şehidin babası ile oldukça acıklı bir konuşma gerçekleştirdi. Mardin’de görevden dönen askerlerimizi taşıyan minibüsün geçtiği yola bomba kuran terörist PKK ne yazık ki bir askerimizi şehit etti. Bu milletin artık bu terör olaylarından yakındığını ve de bitmesinin gerektiğini belirten kahraman askerimizin amcası, yeğeninin ölümünün ardından teröre karşı düşüncelerini belirtti. Bu düşünceyi belirten amcanın üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’da çeşitli açıklamalarda bulundu. Türkiye topraklarında bulunan hiçbir vatandaşın ve de hiçbir askerin canının yanmamasını istediğini ve de Cumhuriyet Halk Partisi olarak üzerlerine düşen görevi sonuna kadar yerine getirdiğini belirten Kemal Kılıçdaroğlu, askerlerin canının yanmaması için ellerinden gelen her şeyi yaptıklarını belirtti. Memleket konusunda bütün siyasi partilerin bir arada bulunması gerektiğini ve de herkesin tek yürek olarak bu teröre karşı mücadele verilmesi gereğini öne süren bir vatandaşı da cevaplayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, akılda soru bırakmadı.

Ne Yazık ki Bu Konuda Başarılı Olamadık

Siyasi partilerin ortak noktada buluşabileceği birçok ortak nokta bulabileceğini ancak günümüzde bu konuda ne yazık ki başarısız olunduğunu ifade eden muhalefet parti lideri Kemal Kılıçdaroğlu, teröre karşı bir ortak nokta yakalanmasının gereğinin üzerinde durdu. Ortak paydanın daralmasının, demokrasiye bir o kadar zarar vereceği belirtildi. Ülkenin menfaatinin bütün her şeyden üstün tutulduğunu belirten CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, memleket uğruna her türlü fedakarlığın yapılması gerektiğini ve de yapılacak fedakarlıkların ise ortak bir politika sonucunda yapılması gereği belirtildi. Siyasi partilerin artık teröre karşı her zaman tek yürek olarak mücadele etmesi gerektiğini ve de demokrasi inancının sonuna kadar yaşatılmasının önemine vurgu yapan CHP Genel Başkanı, sözlerine bunları da ekleyerek noktayı koydu.

İlginizi Çekebilir

ÇORLU’DAN KALKIŞ YAPAN EĞİTİM UÇAĞI DÜŞTÜ

Tekirdağ’da yer alan Çorlu İlçesi’nden eğitim amacı ile kalkış yapan ve havalanan Tarkim uçuş okuluna …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir