Ana Sayfa / GÜNDEM / CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na şehit cenazesinde yumurtalı saldırı
CHP Lideri Kılıçdaroğlu'na şehit cenazesinde yumurtalı saldırı

CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na şehit cenazesinde yumurtalı saldırı

MARDİN Nusaybin’de PKK’lı teröristler tarafından şehit edilen Piyade Astsubay Üstçavuş Erhan Yıldırım ve Van’da şehit olan Uzman Çavuş Özgür Kara için Kocatepe Camii’nde düzenlenen cenaze törenine katılan Kemal Kılıçdaroğlu’na yumurta atıldı. Şehit Piyade Astsubay Üstçavuş Erhan Yıldırım ve şehit Uzman Çavuş Özgür Kara için cuma namazının ardından Kocatepe Camii’nde cenaze namazı kılınarak, son görevler yerine getirildi.

Cenaze namazına şehitlerin yakınlarının yanı sıra AK Parti Genel Başkan adayı ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da yer aldı. Kılınan cenaze namazı sonrası Kılıçdaroğlu’na yumurta atılarak şehit cenazesine siyaset karıştırıldı. Olaya karışan 1 kişi gözaltına alındı.

Kılıçdaroğlu’ndan sert açıklama
Olay yerinden uzaklaştırılan CHP LideriKılıçdaroğlu “Kim olduklarını gayet iyi biliyorum. Bunun hesabını soracağım. Şehitler bizim şehidimizdir. Kimse bizim şehit cenazlerine katılmamızı engelleyemeyecektir. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin militanlarını buraya taşımak her şeyden önce şehitlere ve ailelere saygısızlıktır” açıklamasında bulundu.

İlginizi Çekebilir

ÇORLU’DAN KALKIŞ YAPAN EĞİTİM UÇAĞI DÜŞTÜ

Tekirdağ’da yer alan Çorlu İlçesi’nden eğitim amacı ile kalkış yapan ve havalanan Tarkim uçuş okuluna …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir