Ana Sayfa / EĞİTİM / Çocuğunuzun Okula Karşı Önyargılarının Sebebi

Çocuğunuzun Okula Karşı Önyargılarının Sebebi

Okula yeni başlayan çoğu öğrencilerin okula gitmek istemediğini duymuşuzdur. Çocuklarınızın okula karşı fobisinin olmasının sebebi siz olabilirsiniz.

 

Okula başlamak çocuklar ve ebeveynler için oldukça heyecan verici bir süreç olmakla beraber, çocuk ilk kez ev ortamından uzaklaşarak, dışarıda ilişkiler kurmaya ve sosyalleşmeye başlar. Çocuğun sosyalleşme süreciyle beraber eğitim süreci de paralel gider. Çocuk için bazen okul, yeni ev anlamına gelebilir. Okula gitmeyi reddeden ve hiçbir şekilde gitmek istemeyen çocuklar için, okulun müdürü ve de sınıf öğretmeniyle görüşülmelidir. Okulu sevmeme süreci normal karşılansa da bu süreç uzun sürdüğünde çeşitli sorunları beraberinde getirebilir çünkü okul demek sorumluluk demektir. Çocuğunuz okula gitme alışkanlığını edinmediyse, ileride sorumsuz olabilir. Sosyal çevre edinmeyerek içine kapanık birisi olabilir.

ÇOCUĞUNUZU UYARIN, ÖDÜL VERİN!

Okula gitmeyi istemeyen çocuğunuza ödül vermeyi ve de okula gitmemesi sonucunda nelerle karşılaşabileceğinden bahsedin. Çocuğunuz evden ilk çıkışını okul sayesinde yaşamakla beraber çeşitli uyum sorunları yaşayabilir. Çocuğunuzu asla okuldan korkutmayın, okulu sevdirin.

İlginizi Çekebilir

Recep Tayyip Erdoğan En Büyük Sızıntının Eğitim de Olduğunu Belirtti

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Türkiye’den birer bire birer temizlenen FETÖ’cü hainlere gereken ders veriliyor. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir