Ana Sayfa / SAĞLIK / Çocuklar İçin Uzman Doktorlardan Tavsiyeler Geldi

Çocuklar İçin Uzman Doktorlardan Tavsiyeler Geldi

Yaz sezonunun kapanmasıyla beraber eylül ayı soğuk havaları da beraberinde getirdi. Özellikle de bulaşıcı olan soğuk algınlığı hususunda uzman doktorlar çeşitli tavsiyelerde bulundu;

Sıcak yataklarından uyanıp okula gidecek olan çocuk ve genç nesiller için çeşitli tavsiyeler geldi. Mümkün olduğunca hava durumuna göre giyinilmesinin oldukça önem teşkil ettiğini belirten uzman doktorlar, özelliklede hapşırık ve öksürük konusunda uyarılarda bulundu. Çocukların mutlaka yanlarında kuru mendil taşımasını öneren uzmanlar, hapşırdıktan veya öksürdükten sonra mutlaka ağız çevresinin mendil ile temizlendikten sonra, ellerin yıkanılması gerektiğini belirtti. Eğer bu gibi durumlarda mendil taşımayı ihmal ettiyseniz de mutlaka ellerin daha özenli bir şekilde yıkanmasını vurgulayan uzman doktorlar, soğuk algınlığı için en önemli önlemlerden birisinin bu olduğunu belirtti.

Çocuklarınızın Bu Konuda Alışkanlık Kazanmasını Sağlayın

El yıkama ve de mendil taşımanın oldukça önem teşkil ettiğini belirten uzman doktorlar, bulunulan ortamında bol hava almasının hastalıklara engel olabileceğini ekledi. Odanın kısmen nemli olmasının da çeşitli mikropların bulunmasına engel olacağını belirten uzmanlar, çocukların bu konuda bazı alışkanlıklar kazanmasının da aile fertlerine ve öğretmenlere düştüğünü belirtti.

İlginizi Çekebilir

Kanser Hastalığını Tedaviyle Atlatarak Hastalara Işık Oldu

İnsan sağlığını tehdit eden en önemli hastalıklardan olan kanser hastalığına yakalanan ve 4 yıl boyunca …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir