Ana Sayfa / SAĞLIK / Çocuklarda Enfeksiyon Görülmesi Kötü Sonuçlara Sebebiyet Verebilir

Çocuklarda Enfeksiyon Görülmesi Kötü Sonuçlara Sebebiyet Verebilir

Çocuk yaşta görülen çeşitli enfeksiyonlar kötü sonuçlar doğurabilir. Bu konu üzerinde hassaslıkla duran sağlıkçılar, bu konuya ilişkin de çeşitli açıklamalarda bulundu;
Küçük yaşlarda görülen kabakulak, menenjit gibi enfeksiyonlar, kimi zaman ciddi boyutlara ulaştığında gerekli tedavi yöntemleri uygulanmazsa işitme kaybına sebebiyet verebilir. Türkiye’de en çok çocuk yaşlarda geçirilen enfeksiyonların önemle üzerinde duran uzman doktorlar, bu tür enfeksiyonların sonucunda geçirilen havale sonucunda kişide kulak hasarı meydana gelebilir hatta gelen bu hasarın sonucunda da işitme kaybı yaşanabileceğini belirten uzman doktorlar, enfeksiyon noktasının çok hassas bir nokta olduğunu belirtti. Genel olarak konuşması oldukça geciken ve de hiç konuşamayan çocukların ebeveynleri için de çeşitli açıklamalarda bulunuldu. Konuşma konusunda sıkıntı çeken çocuklarda, bunların birer belirtiye işaret olabileceğini belirten uzman doktorlar, en yakın zamanda bir sağlıkçıya danışılmasının da önemini vurguladı. Bu tür enfeksiyon hastalıklarının önemsenmemesinin çocukta ileriki yaşlarda büyük sorunlar yaratabileceğinin de altını çizen uzman doktorlar, işitme kaybı yaşayan kimi çocukların ise akraba evliliğinden kaynaklı olabileceğini savundu.

Çocuğunuzu En Yakın Zamanda Bir Uzman Doktora Götürün!

Ailelerin bu tür enfeksiyonlardan sonra bir saniye bile vakit kaybetmeden hemen kulak burun boğaz uzmanları ile bu konu hakkında görüşülmesini ve de gereken işlemlerin bir an önce yapılmasını öneriyor.

İlginizi Çekebilir

Kanser Hastalığını Tedaviyle Atlatarak Hastalara Işık Oldu

İnsan sağlığını tehdit eden en önemli hastalıklardan olan kanser hastalığına yakalanan ve 4 yıl boyunca …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir