Ana Sayfa / GÜNDEM / Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Obama’ya Misafir Oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Obama’ya Misafir Oldu

Erdoğan eşi ile beraber ABD Başkanı Obama’nın misafiri oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Barrack Obama beraber aile pozu verirken güzel görüntülere yer verdi;
En son Birleşmiş Milletler Genel Kurul’un tüm ülkelerle temas ettiği toplantılara katılmak üzere ABD’ye giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Barrack Obama da dahil olmak üzere diğer dünya liderleri ile görüşmelerini son hız sürdürmekte. ABD Başkanı Barrack Obama, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile verilen resepsiyonda beraber vakit geçirdiler. Vakit geçirdikten sonra da ABD Başkanı Barrack Obama ile aile fotoğrafı çektiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, neşeli görüntüler verdi. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler Teşkilatı’nın 71. Genel Kurul görüşmelerine katılmak üzere ABD’nin New York kentine gitmişti. Birleşmiş Milletler Genel Merkezi’nde Genel Sekreter olarak görev yapan BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun tarafından devlet başkanları ile eşleri için onur resepsiyonu düzenlenmişti.

Bütün Birleşmiş Milletler Teşkilatı Üyeleri Bir Araya Geldi

Birleşmiş Milletler Teşkilatı dünya barışını ve de üye devletlerin güvenliğini koruyabilmek için uluslararası bir teşkilat olarak kurulan bir örgüt olmakla beraber, ekonomik kalkınma ve sosyal eşitliğin sağlanabilmesi adına çalışmalar sürdüren bu teşkilatta her sene Birleşmiş Milletlere üye olan ülkeler bir araya gelerek çeşitli konuları tartışarak doğru bir yolda ilerlemek adına toplantılar düzenlenir. Aynı zamanda bu toplantılar her zaman ise genel merkezde gerçekleştirilir.

İlginizi Çekebilir

ESAD Güçleri Dostu PYD’yi Vurdu

Böylelikle, 5 senedir devam eden Suriye iç savaşında rejim uçakları ilk defa PYD’nin silahlı kolu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir