Ana Sayfa / GÜNDEM / Cumhurbaşkanı Erdoğan Birleşmiş Milletler’de Kurula Hitap Edecek!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Birleşmiş Milletler’de Kurula Hitap Edecek!

Cumhurbaşkanımız Erdoğan, Birleşmiş Milletler de boy gösterecek. Birleşmiş Milletlere üye olan bütün ülkelere seslenme niteliğinde bir konuşma yapacak;
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler Teşkilatı’nın 71. Yılında görüşmelere katılmak üzere dün alınan bilgiler neticesinde ABD’nin New York şehrine gitmişti. Toplantıdan bir gün önce ABD’nin New York şehrine varan Recep Tayyip Erdoğan, ikili temaslarda bulunma fırsatını da yakaladı. Bu fırsatı bütün uluslararası toplantılarda oldukça iyi değerlendiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu gün konuşma gerçekleştirmek adına Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun yolunu tuttu. Birleşmiş Milletleri üye ülkelere ve de Türkiye’nin terörle mücadele hususundaki görevinden bahseden Recep Tayyip Erdoğan, yaşanan mülteci krizinin de üzerinden geçecek. 15 Temmuz gecesi darbe girişiminde atlatılan tehlikeden ve de girişimin başarısız oluşundan da bahsedecek olan Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler Teşkilatı’na üye olan ülkelere bir takım bilgilendirmelerde de bulunacak. İngiltere ve Pakistan’ın Başbakanları ile görüşüleceği ifade edilen Recep Tayyip Erdoğan, bu günkü temasları doğrultusunda hareket edecek.

Darbe Girişimini Bütün Birleşmiş Milletler Konseyi’ne Bildirecek

15 Temmuz gecesi bilindiği üzere halkın üzerine FETÖ’nün Türk Silahlı Kuvvetleri içine sızmış vatan hainleri kanlı bir darbe girişimi gerçekleştirmek üzere vatandaşlara ateş açtı. Vatandaşların ve de kahraman askerlerimizin başarısıyla püskürtülen bu darbe girişiminin detaylarını, Birleşmiş Milletler Konseyi’nde açıklayacağı konuşuluyor.  Yaşanan sızıntıların bütün ülkelerde bulunabileceğini belirtecek olan Recep Tayyip Erdoğan, bütün ülkelere uyarı niteliğinde bir konuşma gerçekleştirecek.

İlginizi Çekebilir

ÇORLU’DAN KALKIŞ YAPAN EĞİTİM UÇAĞI DÜŞTÜ

Tekirdağ’da yer alan Çorlu İlçesi’nden eğitim amacı ile kalkış yapan ve havalanan Tarkim uçuş okuluna …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir